9.5 tony żywności trafi na świąteczne stoły ubogich mieszkańców Elbląga

  • 02.12.2019, 13:54
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
9.5 tony żywności trafi na świąteczne stoły ubogich mieszkańców Elbląga fot. pixabay/ilustracja do tekstu
9,5 tony żywności zebrane zostało w sklepach Elbląga. Jest to najlepszy wynik Świątecznej Zbiórki Żywności uzyskany w Elblągu. Nie znamy jeszcze wyników z pozostałych miejscowości, w których organizował zbiórkę elbląski Bank Żywności.

 

Dwa dni ciężkiej pracy przyniosły wspaniały rezultat: nazbieraliśmy prawie 9,5 tony produktów spożywczych! Najwięcej, jak zwykle, mąki - ponad 2,5 tony, ponadto górę makaronu, cukier, ryż, olej, konserwy mięsne, rybne, warzywne i owocowe, czekolady, różne słodycze, dżemy, sosy i przyprawy. Można zrobić urozmaicone, pokaźne paczki, które będą mogły ucieszyć wiele ubogich osób. Od dzisiaj już stopniowo odbierają swój przydział poszczególne organizacje.

Prym wiódł w tym roku E.Leclerc, w którym dzielni wolontariusze na czele z wieloletnim koordynatorem zbiórki w tym markecie - panem Stanisławem Siemieńczukiem nazbierali 523 kg produktów! Pomogli w tym kupcy z galerii, którzy od siebie włożyli do wózków pokaźne paczki, m.in. pracownik firmy Pine Tree Lakes Poland przyniósł wolontariuszom cały karton zakupionej w sklepie żywności.

W zbiórce udział wzięli wolontariusze z następujących organizacji, placówek i szkół: Caritas, KARAN,  Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna, stowarzyszeń: RAZEM, Nowa Nadzieja, Przyjazny Krąg, Dobre Miejsce, Nasza Zawada, Żuławy; ze szkół: SP 4, 8, 9, 11, 16, 18, 19. SSP 3; I, III i IV LO, Ośrodki Szkolno-Wychowawcze nr 1 i 2; ZSZ nr 1, ZSG, ZSIŚ I u, Burs nr 3 i 4, Środowiskowego Hufca Pracy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku.

W transporcie zebranych produktów ze sklepów pomagało Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

W imieniu organizacji przygotowujących paczki świąteczne i własnym gorąco dziękujemy wolontariuszom, sponsorom, a przede wszystkim Darczyńcom - dzięki ich dobrym sercom nasza praca nie poszła na marne i przyniesie radość w wielu domach!

Teresa Bocheńska

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szx
szx 03.12.2019, 09:39
ale część i tak pójdzie na lewo, wiem coś o tym, tzn ja nie brałam, ale inni brali choć nie powinni

Pozostałe