Usłyszał wyrok za znęcanie się nad kotem

  • 12.11.2019, 13:05 (aktualizacja 12.11.2019, 13:16)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Usłyszał wyrok za znęcanie się nad kotem
W dniu 29 października 2019 r. przed Sądem Rejonowym w Elblągu zostało zakończone postępowanie prowadzone przeciwko Grzegorzowi J. oskarżonemu o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem.

 

-"Sprawca posługując się narzędziami służącymi do kłusownictwa w postaci sidła, złapał zwierzę za łapę powodując złamania skutkujące koniecznością jej amputacji"

- informuje elbląska prokuratura.

Po skierowaniu przez prokuratora aktu oskarżenia , sąd rozpoznał sprawę i w dniu 29 października 2019 r. oskarżonego Grzegorza J. uznał za winnego znęcania się nad zwierzęciem .

Jak czytamy w komunikacie prokuratury sąd wymierzył sprawcy karę 8 miesięcy pozbawienia wolności , orzekł wobec niego zakaz posiadania wszystkich zwierząt przez okres 10 lat , orzekł o obowiązku uiszczenia nawiązki w kwocie 2000 zł na rzecz OTOZ Animals schroniska dla bezdomnych zwierząt w Elblągu, zobowiązał oskarżonego do naprawienia szkody w kwocie 1500 zł w związku z prowadzonym leczeniem oraz obowiązek zadośćuczynienia za doznaną krzywdę poprzez zapłatę na rzecz pokrzywdzonego 1000 zł.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kuks
Kuks 12.11.2019, 14:52
Pewno posmakuje kubelkowego loda haha

Pozostałe