Potencjalne niebezpieczeństwo blisko Ziemi

  • 05.11.2019, 18:00
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Potencjalne niebezpieczeństwo blisko Ziemi
We wrześniu tego roku rosyjscy naukowcy wykryli zbliżającą się do ziemi asteroidę wielkości najwyższego budynku świata, czyli Wieży Dubajskiej mierzącej ponad 800 m. Zaledwie godzinę po tym odkryciu obiekt minął naszą planetę w stosunkowo niewielkiej odległości 11 tyś kilometrów. Dla porównania, satelity znajdujące się na orbicie oddalone są o około 36 tysięcy kilometrów.

Do doniesień rosyjskich naukowców włączyli się amerykańscy badacze, którzy poinformowali, że nie jest to ostatnia w tym roku taka sytuacja. Według ich wyliczeń już na przełomie grudnia i stycznia można spodziewać się następnego obiektu, który zmierza w kierunku Ziemi. Jest on znacznie większy od poprzedniego, a jego dokładna trajektoria nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że istnieje bardzo duża możliwość kolizji z Ziemią. Czy można spodziewać się poważnej katastrofy naturalnej lub nawet końca świata?

 

Amerykańscy naukowcy przedstawiają mało pozytywne scenariusze przyszłych wydarzeń. W najłagodniejszym z nich, uderzenie obiektu powyżej 1000 m może spowodować poważne zmiany klimatyczne odczuwalne na całej planecie oraz zniszczenie części obszaru Ziemi. Końcówka zbliżającego się grudnia może okazać się przełomowa dla naszej planety. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń i informacje ze świata badaczy przestrzeni kosmicznej.

 

---- materiał promocyjny ----

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:


Pozostałe