Krowa wpadła do rzeki Pasłęki!

  • 30.09.2019, 13:53
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Krowa wpadła do rzeki Pasłęki! KP PSP w Braniewie
26 września 2019 roku kilkanaście minut po godz.19:00 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie otrzymała zgłoszenie o krowie, która wpadła do rzeki Pasłęki.

 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Bardyny w gm. Wilczęta. Krowa nie mogła samodzielnie wydostać się z uwagi na wysoki brzeg rzeki. Do działań ratowniczych skierowano strażaków – ochotników z OSP Gładysze i OSP Wilczęta oraz pojazd ratowniczy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Do czasu dojazdu na miejsce straży pożarnej zwierzę zostało zabezpieczone przez właściciela oraz innych rolników. Nie wiadomo w jaki sposób krowa znalazła się w wodzie, być może ktoś ją przepłoszył a może tylko zwierzęca ciekawość sprawiła, że wpadła w pułapkę. Aby ją wydobyć trzeba było użyć wyciągarek z pojazdów pożarniczych, linek oraz sprzętu ratowniczego dedykowanego do ratownictwa wodnego. Dodatkowo w charakterze pasów strażacy wykorzystali węże pożarnicze.

Akcja była trudna i wymagała sporo siły jak również precyzji, bo ratownicy musieli bardzo uważać, by nie poranić zwierzaka. Krowa po wydobyciu została przekazana dla właściciela. Wspólne działanie strażaków i mieszkańców pozwoliło uratować zwierzaka.  Ta akcja to kolejny przykład z jak różnorodnymi zadaniami muszą się mierzyć w swojej pracy strażacy.

Opracował: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szeregowiec prasowy
szeregowiec prasowy 01.10.2019, 10:22
A może zamiast "Krowa po wydobyciu została przekazana dla właściciela" należałoby napisać - "Krowa po wydobyciu została przekazana jej właścicielowi"
Rolnik
Rolnik 01.10.2019, 08:11
Biedaczka musiała się umęczyć , na całe szczęście akcja przebiegła pomyślnie.
Wędkarz
Wędkarz 01.10.2019, 06:14
Dobrze że nie ma pirani.

Pozostałe