Od soboty ważne zmiany przy logowaniu się do konta bankowego!

  • 10.09.2019, 12:50
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Od soboty ważne zmiany przy logowaniu się do konta bankowego! Ilustracja do tekstu
Już w najbliższą sobotę, 14 września wchodzą w życie przepisy rozporządzenia KE dotyczące regulacyjnych standardów technicznych.

 

Jak podaje Wirtualna Polska podczas logowania do bankowości internetowej, oprócz dotychczasowej nazwy użytkownika i hasła pojawią się dodatkowe zabezpieczenia, na przykład dodatkowy kod w wiadomości SMS. Wpiszesz i dopiero wejdziesz na konto.

-"Dla przykładu mBank, Millennium, Pekao, Euro Bank oraz PKO BP dopuszczają użycie kodu jednorazowego - przyjdzie w wiadomości SMS. Podobne mechanizmy chce wprowadzić Bank Pocztowy oraz Santander Bank Polska (w przypadku tego banku możliwy będzie jeszcze wybór tokenu)."

- informuje Wirtualna Polska.

-"Hasła SMS będzie wysyłał również bank ING - chociaż nie będzie to wymóg dotyczący każdego logowania, system będzie analizował aktywność na koncie i sam wybierze odpowiedni moment. W przypadku niektórych banków do wyboru będzie również autoryzacja za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym. W ten sposób logowanie będzie możliwe np. w Pekao, PKO BP, mBanku oraz Alior Banku."

- czytamy dalej na portalu Wirtualna Polska.

Red.

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anmru
Anmru 13.09.2019, 17:40
Czyli obowiązek posiadania telefonu?

Pozostałe