Elektryczne hulajnogi dostępne w Elblągu!

  • 20.08.2019, 11:59 (aktualizacja 20.08.2019, 17:08)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elektryczne hulajnogi dostępne w Elblągu! fot. nadesłane
Wdrożenia usługi wypożyczenia e-hulajnóg w naszym mieście podjęli się rodowici elblążanie działający we współpracy z marką blinkee.city. Na początek do dyspozycji mieszkańców Elbląga zostanie oddanych kilkadziesiąt sztuk pojazdów, które będzie można wypożyczyć w różnych częściach miasta. Aby korzystać z usługi wystarczy zarejestrować konto w aplikacji blinkee.city na urządzeniu mobilnym przy użyciu dowolnej karty płatniczej.

 

Elektryczne hulajnogi niewątpliwie doskonale wpisują się w kierunek rozwoju miasta Elbląg, które dąży do wdrażania efektywnych rozwiązań z zakresu transportu, ekologii oraz idei tzw. smart city. 

Jest to nie tylko przyjazny dla środowiska sposób na rekreację, ale również skuteczna metoda przemieszczania się po mieście, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Użytkownik wypożyczoną hulajnogą może poruszać się po dowolnym obszarze miasta, aplikacja wyznacza jednak strefę (oznaczoną kolorem różowym w aplikacji), gdzie można zakończyć przejazd.

“W oparciu o znajomość miasta, w którym się wychowaliśmy, zaproponowaliśmy obszar, gdzie w naszej ocenie mieszkańcom Elbląga będzie najwygodniej kończyć przejazdy. Oczywiście jesteśmy otwarci na sugestie ze strony użytkowników i serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego biura przy ul. Pestalozziego 5 (vis a vis I LO)"

- mówi Ryszard Płyszewski, city manager blinkee.city w Elblągu.

“Mamy nadzieję, że hulajnogi elektryczne spotkają się z entuzjazmem mieszkańców. Jednak jednym z naszych głównych celów jest edukacja użytkowników e-hulajnóg w zakresie bezpieczeństwa oraz kultury poruszania się.Na terenie miasta można już spotkać nasze pierwsze “hulajstopy”, które mają podpowiadać, jak zaparkować odpowiednio pojazd.”

- dodaje.

Wraz z wprowadzeniem usługi ogłoszony został konkurs “Hulaj po kask”, w ramach którego uczestnicy mogą zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z
e-hulajnóg. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału oraz zdradzają, że to nie ostatnia akcja promocyjna.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BK
BK 21.08.2019, 20:16
Już szaleją małolaty, a gdzie kaski!!!!! Jednego miałabym dzisiaj na masce .Gnoje jeżdżą gdzie chcą i jak chcą Może tym zainteresowałyby się służby a nie za złe parkowanie czyhać na kierowców
Michał
Michał 21.08.2019, 16:02
Super sprawa, mam nadzieje, że na kilkudziesięciu hulajnogach sie nie skończy:)
Sławek
Sławek 21.08.2019, 08:42
A który z dziadków i babć w tym miasteczku dla staruszków będzie z tego korzystał?To miasto umarło, blinkee jak szybko weszło do miasta tak szybko stamtąd ucieknie.
Gosc
Gosc 21.08.2019, 21:47
Ales idiot, dzisxtych hulajnog bylo mumtum, nawet juz pozostawiane.
lulu
lulu 20.08.2019, 18:05
*** w końcu a nie tylko 3 masta itd

Pozostałe