Żołnierze w Elblągu będą świętować

  • 13.08.2019, 12:06
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Żołnierze w Elblągu będą świętować fot. Łukasz Nosarzewski/Ilustracja do tekstu
W związku z planowanymi uroczystymi obchodami święta Wojska Polskiego w dniach 13-14 sierpnia informujemy - szczególnie elbląskich kierowców - o utrudnieniach i ograniczeniach w ruchu drogowym na terenie Starego Miasta.

 

Podczas uroczystości odbędzie się: złożenie meldunku, podniesienie flagi państwowej, odegranie hymnu, odczytanie postanowień, decyzji i rozkazów, wręczenie odznaczeń, medali, aktów mianowań i wyróżnień, odczytanie Apelu Pamięci Oręża Polskiego, oddanie salwy honorowej, wykonanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, uroczysty apel zakończy defilada pododdziałów.

We wtorek, 13 sierpnia, utrudnienia w ruchu kołowym wystąpią w godz. 9.30 – 11.30 w związku z próbą generalną do uroczystości Święta Wojska Polskiego. W tym czasie wyłączona będzie ulica Stary Rynek na wysokości Ratusza Staromiejskiego oraz czasowo (na czas przemarszu pododdziałów) ulice: Wigilijna, Św. Ducha, Bednarska, Wodna, Rybacka. Ruchem kierować będzie Żandarmeria Wojskowa oraz Policja.

W środę, 14 sierpnia odbędzie się uroczystość Święta Wojska Polskiego oraz pokaz sprzętu wojskowego wzdłuż ulicy Starego Rynku. W związku z tym wyłączone z ruchu będą następujące odcinki dróg:

12.00 - 18.00 ulica Stary Rynek, a ponadto ulice Studzienna, Garbary, Mostowa i Rzeźnicka będą zamknięte na wysokości skrzyżowań z ulicą Stary Rynek i ustanowiony będzie na nich ruch dwukierunkowy;

13.30 – 13.50 ulice Wodna, Rybacka, Stary Rynek;

13.50 – 15.00 uroczysta zbiórka na ulicy Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim;

15.00 - 15.20 ulice Stary Rynek, Wigilijna, Św. Ducha, Bednarska, Wodna.

W zabezpieczeniu uroczystości uczestniczyć będą służby porządkowo-patrolowe Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hhh
hhh 14.08.2019, 06:41
żołnierze w Elblągu tylko świętują....
Aso
Aso 14.08.2019, 12:25
No widzisz a ty stoisz w kolejce do MOP-su i zal ci d...sciska .
Rezerwista
Rezerwista 14.08.2019, 08:16
Do woja i na szmatę kocie! Płakałbyś że chcesz do mamusi !

Pozostałe