×

Elbląscy funkcjonariusze zakończyli kontrolę w firmie produkującej meble

  • 10.07.2019, 10:25
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elbląscy funkcjonariusze zakończyli kontrolę w firmie produkującej meble fot. MOSG
19 czerwca elbląscy funkcjonariusze zakończyli kontrolę w firmie produkującej meble. Stwierdzili, że prezes zarządu powierzał pracę 56 cudzoziemcom bez zezwoleń i umów (53 to obywatele Ukrainy, 3 Mołdawii)

 

 Łącznie zweryfikowali w tej firmie zatrudnienie 64 cudzoziemców. Kilka dni później podczas kontroli zakładu, który kierował cudzoziemców do produkcji materiałów zbrojeniowo-budowlanych oraz mebli ustalili, że właściciel powierzał pracę bez zezwolenia 200 cudzoziemcom (184 z Ukrainy, 10 Białorusi, 5 Gruzji, 1 Mołdawii).

Sprawdzili zatrudnienie 534 cudzoziemców. W innym przedsiębiorstwie zweryfikowali zatrudnienie 35 osób. Tylko 3 z nich pracowały legalnie, pozostałym cudzoziemcom powierzono pracę bez zezwoleń i umów.  

Źródło: MOSG

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pip
Pip 12.07.2019, 23:43
W PIP kiedy się nie pójdzie to se kawkuja i ciastka zajadaja. Pomoc pracownikom nie chcą bo tam to człowiek czuje się jak intruz bo przerywa codzienna posiadowke. Kontrolują małe firmy po kilka razy w roku i jakichś badziewii się czepiają a szefowa tego zamieszania jest bardzo nieprzyjemna i jeszcze krzyczy na ludzi. tam to by się kontrola przydała jak pracuje taka instytucja.
Rysio
Rysio 12.07.2019, 17:22
Nagle też pojawiły się ogłoszenia o pracę do owego home.
Rysio
Rysio 12.07.2019, 17:18
Pewnie home concept. Tam nagle pracownicy z Ukrainy opuścili zakład
stfu
stfu 11.07.2019, 11:18
pewnie holokaust lupus
Ceber
Ceber 14.07.2019, 02:19
A co za zwiazek ma firma lupus z holocaustem ?
As
As 11.07.2019, 11:02
Gronowo Górne?
ser
ser 11.07.2019, 09:19
dlaczego nie podajecie nazwy firmy z rzetelności dziennikarskiej? co robił PIP do tej pory? pewnie bał się takiego elbląskiego potentata, rączka rączke myje
Ona36
Ona36 11.07.2019, 03:55
Nazwa firmy to jakaś tajemnica??
...
... 11.07.2019, 01:12
Z tego co wiem to u Wójcika było dużo Ukraińców i robili za 1600 zł miesiecznie
Rys
Rys 10.07.2019, 23:51
Czemu nie ma nazwy firmy!!!
iam
iam 10.07.2019, 22:36
Wójcik? :D
 Highihhajh
Highihhajh 10.07.2019, 22:31
Tępic takich chlebodawców,życze im aby pracowali za najniższą krajowa i ktos im nie wypłacił pensji.
zoto
zoto 10.07.2019, 21:27
dobrze tępić patole,kolejny cwaniaczek co firmę ma,a gdzie PIP i Urząd Skarbowy bo nie źle na podatkach kręcił....wszystkie firmy powinni trzepać,bo wszędzie lamią przepisy i na podatkach oszukują.....
Rom
Rom 10.07.2019, 14:37
Czyn wrecz bochaterski, pewnie z podniecenia zwieracze im poszly,.... zalatwili prywaciarza.
Gosc zamknie firme, masa luda straci prace, Elblag stoczy sie w jeszcze wieksza przepasc.
Oldie
Oldie 11.07.2019, 06:36
BoCHaterski to jest Twój słownik. Poczytaj trochę o ekonomii to się dowiesz jaki wpływ na kondycję firmy i państwa ma praca na czarno.
Kazik
Kazik 11.07.2019, 12:56
Chyba kolego poza 500+ nie wiele wiesz o ekonomi i prowadzeniu firm. Jak sie chce, zeby nie bylo "lewizn" to sie wprowadza proste, przejrzyste, stabilne, prawo, nie wykancza sie firm nowymi podatkami, haraczami, blokowaniem srodkow (split payment - prezent dla sektora bankowego). Nie gloryfikuje sie patologii i nierobow, bo wtedy nie ma kto pracowac. Czasami wystarczy troche ruszyc lepetynka.
Pracujacy bez umowy
Pracujacy bez umowy 10.07.2019, 19:38
DOBRZE mógl uczciwie ludzi zatrudniać i placic normalne pieniadze, a nie jak kazdy jeden prywaciaz dbac tylko o wlasną ***
Ja