Festiwal nad Zalewem

  • 25.06.2019, 11:44
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Festiwal nad Zalewem fot.Korsak Robert/UM w Tolkmicku
Przepiękny, choć niewielki port, wpływające do niego jachty i unoszące się w powietrzu dźwięki muzyki, a wszystko na tle zachodzącego słońca. Jeśli dla Ciebie to spełnienie marzeń, nie musisz wyjeżdżać daleko. W tolkmickim porcie w dniach 29 i 30 czerwca odbędzie się IV Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szanty nad Zalewem”.

 

Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko wraz z grupą miłośników piosenki żeglarskiej już po raz czwarty organizuje imprezę, która z roku na rok powiększa grono występujących uczestników i przyciąga kolejne rzesze wielbicieli Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jeżeli ktoś odwiedza Festiwal po raz pierwszy, to jest pewne, żei w następnym roku przyjedzie ponownie, zabierając ze sobą grono znajomych.

Festiwal to także Konkurs Piosenki Żeglarskiej, który jest świetną promocją dla młodych  wykonawców. Co ciekawe, uczestnicy z poprzednich lat, jeżeli koncertują w pobliżu, zapowiadają, że do Tolkmicka „wpadną, chociaż na chwilę”.

Poprzednie edycje Festiwalu odbiły się szerokim echem w żeglarskim świecie, dzięki obecności największych gwiazd muzyki szantowej. W tym roku swój udział zapowiedzieli znakomici wykonawcy piosenki żeglarskiej, ale też tematycznie będzie tegorocznemu festiwalowi bliżej do „Krainy Łagodności”. Wystąpią m.in.: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Grzegorz „Goo Roo” Tyszkiewicz, Formacja, North Cape, Ania Ciaszkiewicz, Perły i Łotry, Jakub Paluszkiewicz oraz Roman Tkaczyk z zespołem, który jest ubiegłorocznym laureatem konkursu. Wystąpi również współorganizator Festiwalu, elbląski  zespół  The Nierobbers.

Festiwal to przede wszystkim strawa duchowa, dlatego o zgłodniałych słuchaczy zadbają Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, przygotowując lokalne przysmaki.
Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szanty nad Zalewem” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych organizowanych w Tolkmicku, dzięki występom znakomitych wykonawców, niezwykłej i niepowtarzalnej atmosferze oraz wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju organizatorce, Dobremu Aniołowi Festiwalu – pani Joannie Śledź.

Bardzo serdecznie zapraszamy w sobotni i niedzielny wieczór do naszego pięknego Tolkmicka, zwanego małym Saint Tropez, gdzie od godziny 18.00 rozbrzmiewać będzie muzyka mórz i oceanów, statków, kubryków i piratów. 

Red.

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tlk
Tlk 26.06.2019, 08:52
Przepiękny, choć niewielki port.... największy na zalewie!!!

Pozostałe