Pieniądze z 500 plus na kontach Polaków pojawią się szybciej? Jest apel Ministra!

  • 15.06.2019, 16:55
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Pieniądze z 500 plus na kontach Polaków pojawią się szybciej? Jest apel Ministra! fot. gov.pl/Ilustracja do tekstu
W liście do samorządów minister Bożena Borys-Szopa zaapelowała o sprawne przyjmowanie wniosków oraz przyznawanie świadczeń w ramach programu „Rodzina 500+”, a także możliwie szybką wypłatę pieniędzy rodzicom.

 

Za dwa tygodnie program „Rodzina 500+” zacznie funkcjonować w rozszerzonej formule. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny.

W związku z tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa wystosowała list do samorządowców, w którym apeluje o sprawne przyjmowanie wniosków oraz przyznawanie świadczeń wychowawczych, a także możliwie szybką wypłatę pieniędzy rodzicom.

„W szczególności proszę zwrócić uwagę, aby proces przyjmowania wniosków oraz przyznawania świadczeń wychowawczych przebiegał sprawnie i bez zakłóceń, a wypłaty nowo przyznanych świadczeń dokonywane były na bieżąco już od lipca br.”

– zaapelowała minister Bożena Borys-Szopa. Podkreśliła również, że środki na wypłaty przyznawanych świadczeń wychowawczych są w pełni zabezpieczone w budżecie państwa.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 16.06.2019, 09:28
Wszystko super tylko szkoda, że piszę bez względu na to jakie dochody rodzice mają 500+ się należy a jednak mi nie przysługuje bo mąż pracuje za granicą
Nina
Nina 17.06.2019, 04:04
Pani aniu maz pracuje za granica i mam 500+
Jurand że Spychowa
Jurand że Spychowa 15.06.2019, 22:59
Gdyby nie apel ministry samorządy ociagalyby proces przyznawania świadczen w nieskończoność. A tak od razu wezmą sobie go do serca i rusza z kopyta ochoczo do roboty za 2-3 tys. PLN na rękę, tym bardziej, że rząd "obcial" przy okazji zmian kasę samorządom na obsługę programu o prawie połowę ale o tym cicho sza!
Paradox
Paradox 15.06.2019, 22:48
Szkoda ze niektórzy czekają rok i dłużej na decyzje i nikogo to nie obchodzi ?

Pozostałe