Ponad 50 interwencji strażaków z terenu powiatu elbląskiego

  • 14.06.2019, 20:02
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ponad 50 interwencji strażaków z terenu powiatu elbląskiego fot. Straż Pożarna Elbląg
13 czerwca br. wskutek gwałtownego załamania pogody, strażacy z Elbląga i powiatu elbląskiego do późnych godzin wieczornych usuwali skutki niszczycielskiego żywiołu.

 

Silny i porywisty wiatr łamał drzewa a niekiedy wyrywał je razem  z korzeniami uszkadzając przy tym budynki, samochody oraz linie energetyczne.

Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Aniołowo (gm. Pasłęk), gdzie w wyniku wyładowania atmosferycznego zapalił się dach stodoły. Strażacy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia zastali w pełni rozwinięty pożar, który zagrażał sąsiadującym budynkom mieszkalnym. Ratownicy prowadzili działania połączone, zarówno w obronie jak i w natarciu. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji pożar nie zdołał się rozprzestrzenić. Na miejscu pracowało 11 jednostek ochrony przeciwpożarowej, łącznie 46 strażaków. Na miejsce pożaru przybył m. in. Komendant Miejski PSP w Elblągu kpt. Łukasz Kochan.

Do innego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze S7 na wysokości Pasłęka. Kierowca pojazdu ciężarowego uderzył w barierki energochłonne, w wyniku czego auto zatrzymało się w poprzek drogi z przewróconą naczepą. Kierowca nie odniósł obrażeń. Pojazd został postawiony na koła przy użyciu ciężkiego sprzętu. W działaniach brały udział 2 zastępy PSP.

Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w gminie Pasłęk, Godkowo i Rychliki, z czego zdecydowana większość interwencji dotyczyła powalonych drzew. Pomimo dużej ilości zdarzeń strażacy nie odnotowali informacji o osobach poszkodowanych. W kulminacyjnym momencie do działań zaangażowani byli wszyscy strażacy z 3 jednostek ratowniczo-gaśniczych z PSP z Elbląga i Pasłęka oraz niemal wszystkie jednostki OSP z terenu powiatu elbląskiego.

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe