Pasłęk: Brutalnie pobili, a następnie zmusili do podpisania umowy darowizny samochodu

  • 14.05.2019, 11:30
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Pasłęk: Brutalnie pobili, a następnie zmusili do podpisania umowy darowizny samochodu fot. KMP Elbląg/Ilustracja do tekstu
Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje postępowanie w sprawie dotyczącej popełnienia przestępstwa rozboju dokonanego w kwietniu w miejscowości Kronin gm. Pasłęk.

 

Z materiałów śledztwa wynika , iż do zdarzenia doszło w dniu 14 kwietnia 2019r. w m. Kronin , gdzie dwóch sprawców działając wspólnie i w porozumieniu , w celu osiągnięcia korzyści majątkowej , używając przemocy poprzez zadawanie uderzeń pięściami oraz kopanie pokrzywdzonego ,co spowodowało u niego liczne obrażenia ciała, przytrzymując jego ręce, dokonali zaboru na jego szkodę mienie w postaci pieniędzy , telefonu oraz używając groźby pozbawienia życia zmusili swoją ofiarę do podpisania umowy darowizny samochodu osobowego na rzecz sprawców.

Nadto napastnicy używali przemocy wobec pokrzywdzonego oraz grozili mu pozbawieniem życia i zniszczeniem jego mienia w celu wywarcia wpływu na świadka polegającego na zaniechaniu złożenia zeznań dotyczących przestępstwa rozboju .

- poinformowała Prokuratura w Elblągu.

W toku śledztwa prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Elblągu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych na okres 3 miesięcy . Wniosek ten został przez Sąd uwzględniony.

Sprawca czynu z art. 280 § 1 kk podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

2000 belus
2000 belus 15.05.2019, 02:21
To polska swolocz ktorej w tym dziadowskim dzikim kraju jest pelno...
Max
Max 14.05.2019, 18:26
A to dranie !

Pozostałe