×

Majówka na statku Elwinga - rejsy po Zalewie Wiślanym

  • 23.04.2019, 11:12 (aktualizacja 29.04.2019, 12:25)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Majówka na statku Elwinga - rejsy po Zalewie Wiślanym Fot. nadesłane
Ahoj Pasażerowie! Czy macie już plany na Majówkę? Czy zatęskniliście za piaszczystą plażą, powiewem morskiej bryzy i wypatrywaniem bursztynu? Jeśli tak, to zapraszamy na rejsy statkiem Elwinga po Zalewie Wiślanym.

Już od 1 do 5 maja, statek Elwinga będzie dostępny na dwóch trasach:

Tolkmicko – Krynica Morska – Tolkmicko oraz Krynica Morska – Frombork – Krynica Morska.

Dodatkowo, z portu we Fromborku, można będzie wypłynąć w 45-minutowy rejs spacerowy i podziwiać przepiękną panoramę Fromborka od strony wody.


Wszystkich, którzy jeszcze nie znają statku z Elbląga, zapraszamy na pokład tej unikalnej na polskich wodach jednostki. Oryginalnie statek wywodzi się z Holandii, gdzie najpierw jako barka towarowa, a po przebudowie - statek pasażerski, pływał przez wiele lat pomiędzy Wyspami Fryzyjskimi na Morzu Północnym.

Aktualnie, ten 90 letni oldtimer, wyposażony w nowoczesne systemy i urządzenia nawigacyjne, służy jako statek pasażerski kursując po wodach Zalewu Wiślanego oraz na trasie Elbląg – Gdańsk - Elbląg. Zbudowany z dwóch pokładów: dolnego – z przytulną częścią restauracyjną oraz z górnego – widokowego. Na dziobie, umieszczony jest ciekawy element – dodatkowy, ruchomy trap, dzięki któremu możliwe jest zejście bezpośrednio z górnego pokładu na nieutwardzony brzeg.

Przy nabrzeżu portowym w Tolkmicku, we Fromborku czy w Krynicy Morskiej, wypatrujcie statku Elwinga, z granatowo-białym kadłubem oraz charakterystycznym trapem na dziobie – nie pomylicie go z żadnym innym statkiem.

Piękna Majówka i pomyślne wiatry przed nami - zapraszamy!


Kup bilet na naszej stronie: www.elwinga.pl/kup-bilet/ lub skontaktuj się z naszym biurem czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Biuro statku Elwinga

ul. Stary Rynek 54-59

82-300 Elbląg

t: 55 611 66 99

e: [email protected]

 

 

-------- artykuł sponsorowany --------

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Haydie
Haydie 26.04.2019, 21:25
Raz płynąłem 👏 Statek był tak przeładowany 3-5-10krotnie że w razie jakiejś nieszczęśliwej awarii Wszyscy by się podtopili !!! Opsss. Dwóm osobom by się udało bo tyle było kół ratunkowych👏 KPINA AHOJ Kapitanie
mieszkanka
mieszkanka 23.04.2019, 12:55
ceny z kosmosu lepiej samochud i na lody zostanie
qwert
qwert 19.04.2019, 14:03
W zeszłym roku płynąłem do Gdańska. Fajna sprawa.
Sfiif
Sfiif 18.04.2019, 16:16
To fakt ze rejsy są ciekawe, warto to rozpowszechnić .
Ewelina
Ewelina 18.04.2019, 11:06
Bardzo fajny pomysł! Ja osobiście bardzo lubię żeglować i od zeszłego roku rezerwuje sobie miejsce na rejsach morskich. Rezerwuję przez https://www.rejsomat.pl/rejsy bo można znaleźć tam bardzo dużo ciekawych propozycji.

Pozostałe