"Sadzimy dziś dęby demokracji. Dlaczego demokracji i dlaczego dęby? Dęby są symbolem trwałości, stabilności i potęgi. Dlatego mam nadzieję, że te dęby razem z poprzednimi otwierają nową elbląską tradycję. Cieszę się, że są tu uczniowie, bo wolność jest dana tylko na jedno pokolenie naprzód. Wolności trzeba strzec, trzeba się nią opiekować, trzeba jej bronić, a jak trzeba, to przelać krew, co doświadczają obecnie obywatele i żołnierze Ukrainy. Tak samo jest z demokracją" - mówił Tomasz Grodzki, marszałek Senatu RP.
Tomasz Grodzki, marszałek Senatu RP wyraził nadzieję, że posadzone dęby będą świadectwem tego, że demokracja trwa i się rozwija.
"Jest tu już dąb wolności, będą dęby demokracji. W Elblągu tworzymy swoistą aleję wartości społecznych i obywatelskich, można powiedzieć, że tworzymy w ten sposób dobry klimat dla demokracji" - mówił senator Jerzy Wcisła.
Po posadzeniu dębów demokracji marszałek senatu wraz z senatorem Jerzym Wcisłą udali się do Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida, gdzie odbył się wernisaż wystawy Historia i teraźniejszość – w 100. rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu II RP. Na godzinę 17 zaplanowana jest dyskusja panelowa Marszałka z młodzieżą na temat, jak i dlaczego warto angażować się w życie społeczne?
Dziś, 6 czerwca Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki odwiedził również Braniewo, gdzie spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP Braniewie oraz z przedstawicielami braniewskich władz, organizacji i instytucji.
Łukasz Nosarzewski
Napisz komentarz
Komentarze