Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Od środy nowe obostrzenia

Minister zdrowia nie ukrywa, że wpływ na decyzję ma wykrycie nowego wariantu. Od 1 grudnia zasady pandemiczne zostają zaostrzone.
Od środy nowe obostrzenia
Adam Niedzielski

Autor: MZ Twitter

Adam Niedzielski, minister zdrowia decyzje ogłosił w poniedziałek po spotkaniu sztabu kryzysowego. Został zwołany po wykryciu kolejnej mutacji wirusa, której pierwsze przypadki są już odnotowywane w Europie. „Niestety w ostatnich dniach pojawił się nowy element, który z naszego punktu widzenia może być game-changerem, który zupełnie zmienia to, czego się spodziewaliśmy. Jest nim Omikron. Pod kątem możliwego wpływu na to, co będzie działo się z pandemią analizowaliśmy przeróżne scenariusze” – mówił Niedzielski i wyjaśnił, że mutacja stanowi ryzyko przyspieszenia pandemii.

„Ten element zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią. Musimy docenić wagę zjawiska i ryzyka, jakim jest nowa mutacja. Chcę poinformować, że w związku z tą informacją przygotowaliśmy pakiet alertowy obostrzeń” – powiedział minister i zakomunikował o wprowadzeniu nowych restrykcji.

Od 1 grudnia:

  • Będzie zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich, które są uznane za kraje szczególnego ryzyka. To podróżni z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA, Zimbabwe.
  • Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni.
  • Osoby przybywające z krajów non-Schengen będą na kwarantannie wydłużonej do 14 dni. Ten czas może zostać skrócony do 8 dni po wykonaniu testu PCR z wynikiem negatywnym.
  • Zostaje wprowadzony limit uczestników i gości z 75 proc. do 50 proc. w gastronomii, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach.
  • Zmniejszony zostaje limit, ze 150 do 100 osób, dla wesel, komunii, dyskotek.
  • W siłowniach, strefach fitness, muzeach, galeriach sztuki, na targach i wystawach nowymi limit to 1 osoba na 15 m kw. Obecnie to 1 osoba na 10 m kw.

Obostrzenia mają obowiązywać do 17 grudnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Won z gudłajami i szabesgojami. 02.12.2021 12:29
https://youtu.be/T42DlPhx_pU

M. 30.11.2021 07:17
Przygotowaliśmy pakiet obostrzeń, które jak zwykle nie mają umocowania prawnego. Jedna wy tam macie burdel.

Tu jest Polska a nie polin! 30.11.2021 04:03
https://legaartis.pl/blog/2021/11/29/niedzielski-wprowadza-pakiet-alertowy-obostrzen-nadal-nielegalnych/

J.w 29.11.2021 19:09
Spier...aj Niedzielski

Tu jest Polska a nie polin! 29.11.2021 15:08
Szczęść Boże Wisielski.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PatologiaTreść komentarza: Panie Prezydencie Missan.dlaczego policja w Elblągu jest tak bardzo slaba.przyjezdza na interwencję po 23 do rodziny patologicznej.ktora nadużywa alkohol.robia imprezy alkoholowe.policja przyjeżdża do nich nie wystawiając żadnego mandatu.odjezdza a ci sobie balanguja.uzywajac wulgarne słowa.krxtczac przy piciu nie dając sąsiadom spać.a jak im się zwraca uwagę to pijani pryskaja gazem łzawiącym na sasiadow.impreza pomimo.przybycia policji trwała do 02.30..widac policja pozwala tej patologii na takie numery skoro nie wypisują nawet mandatu.a ci się śmieją i z sąsiadów i z policji.niestety skoro tak się dzieje będziemy kierować ta sprawę do komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.ci.ludzie mieszkają na ul.kosciuszki.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:59Źródło komentarza: Niechlubny rekordzista zatrzymany na ZatorzuAutor komentarza: ElblazaninTreść komentarza: Nie dobrze się dzieje z pracą policji w Elblągu.patologia rodziny na ul Kościuszki urządza sobie uczty alkoholowe z nie cenzuralnymi slowami i zachowaniami huliganskimi po godz.23 .30 łamiąc tym samym ciszę nocną.inni przez nich nie mogą dość we własnym mieszkaniu spokojnie.a jak się im zwraca uwagę to używają bezczelnie gaz łzawiący do sąsiada.policja przyjechała na interwencję i odjechała a oni jeszcze do 2.30 mieli imprezę olewając policje.widaz że policja elbląska jest bezradna wobec patologii rodzin nadużywających alkohol.a gdzie są mandaty grzywny? Sprawa w końcu trafi do.komendy wojewódzkiej w Olsztynie.skoro Elbląg jest bezradnyData dodania komentarza: 4.12.2025, 14:20Źródło komentarza: Tu nie wjedziesz. Lista zamkniętych ulic w ElbląguAutor komentarza: SeniorkaTreść komentarza: Żeby opłacić miejsce na cmentarzu trzeba jechać z gotówką bo nie można on line na konto "Dębicy"Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:23Źródło komentarza: Nowa metoda dokonywania opłat w urzędzieAutor komentarza: DagmaraTreść komentarza: Grają na czasie odwlekająData dodania komentarza: 3.12.2025, 01:21Źródło komentarza: Pilny komunikat prokuratury w sprawie śmierci OliwieraAutor komentarza: DagmaraTreść komentarza: Osoby o zaburzeniu narcystycznym zawsze włączają osoby trzeba to się nazywa triangulacja . Ludzie bez empatii nie mają sprawnego przedniego płata czołowego , ponieważ sami w Dzieciństwie doznawali przemocyData dodania komentarza: 3.12.2025, 01:19Źródło komentarza: Pilny komunikat prokuratury w sprawie śmierci OliwieraAutor komentarza: DagmaraTreść komentarza: No dziwne zatrudniać niepoczytalnego do pracy Zakłamane kur** y oby zdechła ta sukaData dodania komentarza: 3.12.2025, 01:17Źródło komentarza: Pilny komunikat prokuratury w sprawie śmierci Oliwiera
Reklama