"Jeżeli nie chcesz, nie zgadzasz się na powtórkę historii (grudzień 1970) to wstań z fotela! Wyjdź z nami na ulicę, wyraź głośno i stanowczo swój gniew!!! Niech PiS i cała Prawica nie myślą, że będziemy siedzieć cicho i godzić się na życie w ubóstwie. Spotkajmy się w poniedziałek (25.10.2021 r.) na Placu Słowiańskim o godzinie 17.30 przy siedzibie PiS. Przygotujcie ciepłe ubrania, termos z ciepłym napojem i wygodne buty, bowiem będziemy iść ulicami Elbląga i głośno krzyczeć, dlaczego sprzeciwiamy się rządom Kaczyńskiego. Niech nasze "NIE" usłyszą PiSowcy, a w szczególności rząd z politykami prawicy!" - czytamy w zapowiedzi protestu.
Elbląski Strajk Kobiet publikuje listę podwyżek:
- wysoka i wciąż rosnąca inflacja
- wzrost opłat za gaz,
- podwyżka cen prądu i ogrzewania,
- wzrost cen za dostarczanie wody,
- wzrost cen PALIWA!!! (nawet 7,50 zł za litr), a co za tym idzie:
- podwyżki cen produktów i usług.
"Tak naprawdę podwyżki PiS wprowadzał po cichu już od początku tego roku, ale to co zaplanował nam na grudzień i styczeń przechodzi wszelkie granice! To prawdziwy rekord. Żywność drożeje w takim tempie, że Pinokio Morawiecki nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje chleb?". A paliwo? Paliwo zdrożało od początku aż 29%, a to jeszcze nie koniec" - pisze zachęcając do udziału w proteście Izabela Daciuk z Elbląskiego Strajku Kobiet.
Red.

![W Elblągu trwa budowa hali [WIDEO] W Elblągu trwa budowa hali [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-w-elblagu-trwa-budowa-hali-wideo-1764857264.jpg)







![Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM] Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-jarmark-bozonarodzeniowy-w-elblagu-co-sie-bedzie-dzialo-program-1763919684.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze