Przedstawiamy Państwu ofertę kształcenia ustawicznego dla osób dorosłych.
Kwalifikacyjne kursy zawodowe to bezpłatna forma kształcenia umożliwiająca zdobycie zawodu na poziomie szkoły branżowej I i II stopnia ( wcześniejsza nazwa- zasadnicza szkoła zawodowa i technikum). Zajęcia realizowane są w dni wolne od pracy w systemie zaocznym lub systemie wieczorowym w wyznaczone dni tygodnia. Oferta jest skierowana do wszystkich chętnych, którzy ukończyli gimnazjum, szkołę podstawową, zasadniczą szkołę zawodową, uczących się w szkołach branżowych, technikach, liceach ogólnokształcących, studiujących lub po studiach, pracujących lub niepracujących. Poniżej przedstawimy opis niektórych zawodów:
1) Spawacz – kwalifikacja - organizacja i wykonywanie prac spawalniczych.
Zawiera ona treści związane z wykonywaniem połączeń spawalniczych metodami 131, 135, 141, 311 oraz z procesem cięcia palnikiem, zgrzewania i spawania tworzyw sztucznych, lutospawaniem i lutowaniem. Po ukończeniu szkolenia można ubiegać się o certyfikat EUROSPAWACZA lub TÜF ( honorowany w Niemczech). Jest to nowy zawód, który wprowadzono do szkolnictwa w 2020 roku. Kształcenie trwa trzy semestry (1,5 roku). Absolwenci spawalnictwa są obecnie poszukiwani na regionalnym, krajowym i europejskim rynku pracy, na którym są honorowane certyfikaty wystawiane przez CKZiU – ECEZ.
2) Stolarz – kwalifikacja- wytwarzanie wyrobów z drewna i materiałów drewnopochodnych.
Podczas nauki zawodu duży nacisk kładziemy na nabywanie umiejętności związanych z obróbką drewna. Słuchacze kursu nabywają również umiejętności związane z obróbką płyty meblowej i tworzyw sztucznych, korzystają także z zajęć z zakresu programowania i obsługi obrabiarek Firmy HOMAG takich jak: czteroosiowe centrum obróbkowe, piły panelowej do rozkroju płyty, czy też okleiniarki. Realizowany na kursie program nauczania poszerzony został o wybrane umiejętności z zawodu tapicera, które naszym zdaniem powinien posiadać dobrze wykształcony stolarz. Jest to zawód deficytowy na rynku pracy. Szczególnie poszukiwani są absolwenci wykształceni wszechstronnie posiadający umiejętności zarówno z zakresu obróbki drewna, płyty meblowej jak i tworzyw drewnopodobnych.
3) Technika renowacji elementów architektury – pierwsza kwalifikacja – wykonywanie i renowacja detali architektonicznych.
Kształcenie będzie realizowane w zakresie prac remontowo budowlanych oraz renowacji zabytkowych obiektów, w tym elementów architektonicznych, tynków, polichromii, okładzin kamiennych oraz ceramicznych. Nauka polega także na odtwarzaniu brakujących detali zabytkowych, konstrukcji murowanych, wypraw tynkarskich. Nabywane są także umiejętności projektowania i wykonywania architektonicznych dekoracji sztukatorskich i kamieniarskich. Absolwent pod kierunkiem uprawnionych osób może wykonywać rekonstrukcje zabytkowych ustrojów budowlanych oraz kopie detali architektoniczno-budowlanych obiektów
o szczególnym znaczeniu historycznym i artystycznym dla kultury narodowej. Nauczycielami są absolwenci kierunku konserwacja i restauracja zabytków architektonicznych architektury Wydziału Akademii Sztuk Pięknych Uniwersytetu Toruńskiego im. Mikołaja Kopernika.
4) Florysta – kwalifikacja -wykonywanie kompozycji florystycznych.
Zawód florysty, to połączenie umiejętności rzemieślniczych oraz kreatywnej twórczości. Pracownia florystyczna, wyposażona jest w samodzielne stanowiska, zaopatrzone w kasy fiskalne, statywy, narzędzia, co sprzyja nauce opanowania technik stosowanych w rzemieślnictwie florystycznym. Nauka na kursie to wiedza z zakresu roślinoznawstwa, materiałoznawstwa, historii florystyki, funkcjonowania branży ogrodniczej oraz rozwijających się światowych trendów. Jest to nabycie umiejętności wykonywania aranżacji o różnych porach roku i na różne okazje, ucząc się przy tym projektowania, wyceny wyrobów oraz organizacji na stanowisku pracy. Zajęcia praktyczne, jak i ćwiczenia zawodowe prowadzone są przez Mistrza w zawodzie Florysta, posiadającego wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kwiaciarni. Czas spędzony na zajęciach to także rozwój kreatywności oraz twórcze działanie podczas indywidualnych projektów, jak i prac grupowych.
Pełną ofertę edukacyjną znajdziecie Państwo na naszej stronie www.ckziuelblag.pl na stronie głównej oraz w zakładce kwalifikacyjne kursy zawodowe jak również dzwoniąc na nr telefonu 55 625 67 25 lub osobiście w sekretariacie CKZiU – ECEZ.
-- materiał promocyjny--
Napisz komentarz
Komentarze