Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Nowe rozporządzenie ws. lotów – które samoloty nie wylądują w Polsce?

Od 12 sierpnia zakazem lotów objętych będzie ponad 40 państw z całego świata. Przez co najmniej dwa tygodnie samoloty startujące z terenu tych krajów nie będą mogły lądować na terytorium Polski. Jakich kierunków dotyczy nowe rozporządzenie ws. zakazu lotów?
Nowe rozporządzenie ws. lotów – które samoloty nie wylądują w Polsce?

 

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 rząd postanowił zaktualizować listę państw, które są objęte zakazem w ruchu lotniczym.

W poprzednich rozporządzeniach, które były wydawane w tej sprawie, zakaz lotów międzynarodowych był powszechny (z nielicznymi wyjątkami). Teraz jest inaczej – w dokumencie znajduje się zamknięty katalog państw, które są objęte zakazem.

Od 12 do 25 sierpnia niemożliwe będzie lądowanie w Polsce samolotów startujących z terenu:

1)       Bośni i Hercegowiny;

2)       Chińskiej Republiki Ludowej;

3)       Czarnogóry;

4)       Demokratycznej Republiki Wysp Świętego Tomasza i Książęcej;

5)       Federacji Rosyjskiej;

6)       Federacyjnej Republiki Brazylii;

7)       Księstwa Andory;

8)       Królestwa Arabii Saudyjskiej;

9)       Królestwa Bahrajnu;

10)     Królestwa Eswatini;

11)     Meksykańskich Stanów Zjednoczonych;

12)     Państwa Izrael;

13)     Państwa Katar;

14)     Państwa Kuwejt;

15)     Republiki Argentyńskiej;

16)     Republiki Armenii;

17)     Republiki Chile;

18)     Republiki Dominikańskiej;

19)     Republiki Ekwadoru;

20)     Republiki Gabońskiej;

21)     Republiki Gwatemali;

22)     Republiki Hondurasu;

23)     Republiki Iraku;

24)     Republiki Kazachstanu;

25)     Republiki Kirgiskiej;

26)     Republiki Kolumbii;

27)     Republiki Kosowa;

28)     Republiki Kostaryki;

29)     Republiki Macedonii Północnej;

30)     Republiki Malediwów;

31)     Republiki Mołdawii;

32)     Republiki Panamy;

33)     Republiki Peru;

34)     Republiki Południowej Afryki;

35)     Republiki Salwadoru;

36)     Republiki Serbii;

37)     Republiki Singapuru;

38)     Republiki Surinamu;

39)     Republiki Zielonego Przylądka;

40)     Stanów Zjednoczonych Ameryki;

41)     Sułtanatu Omanu;

42)     Wielkiego Księstwa Luksemburga;

43)     Wielonarodowego Państwa Boliwia;

44)     Wspólnoty Bahamów.

Jak powstał wykaz?

Podobnie jak w przypadku poprzednich rozporządzeń – wykaz został sporządzony w oparciu o analizę stanu epidemiologicznego w danym kraju. Uwzględnia między innymi 14-dniową skumulowaną liczbę zachorowań na COVID-19 w przeliczeniu na 100 000 osób.

Co po 25 sierpnia?

Wznowienie ruchu lotniczego na kolejnych kierunkach jest zależne nie tylko od decyzji polskiego rządu, ale także od ograniczeń w zakresie ruchu biznesowo-turystycznego, który obowiązuje na terenie Unii Europejskiej i innych państw.

Warto również pamiętać, że łagodzenie zakazów w ruchu lotniczym daje jedynie możliwość wznowienia części lotów na kierunkach uznanych za bezpieczne. To,  kiedy zostaną one faktycznie uruchomione, zależy wyłącznie od decyzji przewoźników lotniczych zainteresowanych wykonywaniem tego typu operacji.

Źródło: gov.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PatologiaTreść komentarza: Panie Prezydencie Missan.dlaczego policja w Elblągu jest tak bardzo slaba.przyjezdza na interwencję po 23 do rodziny patologicznej.ktora nadużywa alkohol.robia imprezy alkoholowe.policja przyjeżdża do nich nie wystawiając żadnego mandatu.odjezdza a ci sobie balanguja.uzywajac wulgarne słowa.krxtczac przy piciu nie dając sąsiadom spać.a jak im się zwraca uwagę to pijani pryskaja gazem łzawiącym na sasiadow.impreza pomimo.przybycia policji trwała do 02.30..widac policja pozwala tej patologii na takie numery skoro nie wypisują nawet mandatu.a ci się śmieją i z sąsiadów i z policji.niestety skoro tak się dzieje będziemy kierować ta sprawę do komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.ci.ludzie mieszkają na ul.kosciuszki.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:59Źródło komentarza: Niechlubny rekordzista zatrzymany na ZatorzuAutor komentarza: ElblazaninTreść komentarza: Nie dobrze się dzieje z pracą policji w Elblągu.patologia rodziny na ul Kościuszki urządza sobie uczty alkoholowe z nie cenzuralnymi slowami i zachowaniami huliganskimi po godz.23 .30 łamiąc tym samym ciszę nocną.inni przez nich nie mogą dość we własnym mieszkaniu spokojnie.a jak się im zwraca uwagę to używają bezczelnie gaz łzawiący do sąsiada.policja przyjechała na interwencję i odjechała a oni jeszcze do 2.30 mieli imprezę olewając policje.widaz że policja elbląska jest bezradna wobec patologii rodzin nadużywających alkohol.a gdzie są mandaty grzywny? Sprawa w końcu trafi do.komendy wojewódzkiej w Olsztynie.skoro Elbląg jest bezradnyData dodania komentarza: 4.12.2025, 14:20Źródło komentarza: Tu nie wjedziesz. Lista zamkniętych ulic w ElbląguAutor komentarza: SeniorkaTreść komentarza: Żeby opłacić miejsce na cmentarzu trzeba jechać z gotówką bo nie można on line na konto "Dębicy"Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:23Źródło komentarza: Nowa metoda dokonywania opłat w urzędzieAutor komentarza: DagmaraTreść komentarza: Grają na czasie odwlekająData dodania komentarza: 3.12.2025, 01:21Źródło komentarza: Pilny komunikat prokuratury w sprawie śmierci OliwieraAutor komentarza: DagmaraTreść komentarza: Osoby o zaburzeniu narcystycznym zawsze włączają osoby trzeba to się nazywa triangulacja . Ludzie bez empatii nie mają sprawnego przedniego płata czołowego , ponieważ sami w Dzieciństwie doznawali przemocyData dodania komentarza: 3.12.2025, 01:19Źródło komentarza: Pilny komunikat prokuratury w sprawie śmierci OliwieraAutor komentarza: DagmaraTreść komentarza: No dziwne zatrudniać niepoczytalnego do pracy Zakłamane kur** y oby zdechła ta sukaData dodania komentarza: 3.12.2025, 01:17Źródło komentarza: Pilny komunikat prokuratury w sprawie śmierci Oliwiera
Reklama