Sobotni pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które w 4. minucie prowadziły 3:1. Nieźle spotkanie między słupkami rozpoczęła Oliwia Suliga, która zanotowała kilka skutecznych interwencji. W poprzednim spotkaniu mocno szwankowała defensywa elblążanek, czego nie można powiedzieć o dzisiejszym meczu. Podopieczne Magdaleny Stanulewicz dobrze przesuwały się w obronie, skutecznie blokowały rzuty rywalek. W 9. minucie, po golu Klaudii Grabińskiej, było 8:2. W kolejnych minutach mecz się wyrównał, kaliszanki zaczęły już regularnie trafiać do siatki, jednak przewaga miejscowych nadal była wysoka. Ruch Szczypiorno zaczął grać siedmioma zawodniczkami w polu, ściągając bramkarkę. Kilka piłek odbiła Julia Fornalczyk i jej koleżanki zdołały zniwelować dystans do czterech goli. Zespoły udały się na przerwę przy wyniku 19:15.

Po zmianie stron przyjezdne nadal grały na dwa koła, jednak w ofensywie skuteczniejsze były miejscowe szczypiornistki. Gdy w 34. minucie elblążanki posłały piłkę do pustej bramki, ich przewaga urosła już do siedmiu goli. Gospodynie zmuszone był grać w podwójnym osłabieniu, gdy sędziowie odesłali na ławkę kar Klaudię Grabińską, a chwilę później Karolinę Wicik. Kaliszanki to wykorzystały, dwa gole zdobyła Simona Szarkova, piłkę między słupkami umieściła też Małgorzata Trawczyńska i było 24:20. W końcu nieźle broniącą Julię Fornalczyk pokonała Polina Masalova. Ta sama zawodniczka podwyższyła prowadzenie miejscowych do sześciu trafień. Niestety kontuzji stawu skokowego doznała Klaudia Grabińska, przez co musiała zejść z parkietu. Kaliszanki walczyły o zmniejszenie dystansu i w 49. minucie udało im się trafić na 29:26. Po 5. minutach bez gola, celny rzut z dystansu oddała Karolina Wicik. Gospodynie zdobył trzy bramki z rzędu, jednak zawodniczki Ruchu Szczypiorno nie składały broni. Miału dużą pomoc miały między słupkami, Julia Fornalczyk kilkukrotnie uchroniła ich przed stratą gola. W 56. minucie bramkę na 33:31 zdobyła Marta Gęga i zapowiadał się ciekawa końcówka. Z 7. metra skuteczna była Joanna Kozłowska i Start utrzymywał dwubramkową przewagę. Gospodynie nie dały się dogonić i wygrały 36:34.
Nagrodę MVP spotkania zdobyła bramkarka Startu, Oliwia Suliga.

Energa Start Elbląg - Tauron Ruch Szczypiorno Kalisz 36:34 (19:15)
Karne: 5/6
Kary: 12 min. (Kuźmińska, Grabińska, Pahrabitskaya, Masalova, Wicik, Szczepaniak)
Start: Suliga, Pentek – Zych 9, Wicik 7, Pahrabitskaya 5, Grabińska 4, Kozłowska 4, Masalova 4, Tarczyluk 2, Szczepaniak 1, Kuźmińska, Dworniczuk, Chwojnicka, Peplińska, Jankowska, Szczepanek, Stefańska.
Karne: 7/8
Kary: 10 min. (Szarkova 6min - czerwona kartka z gradacji kar, Petroll, Doktorczyk)
Ruch: Gryczewska, Fornalczyk – Diablo 9, Szarkova 7, Gęga 5, Bondarenko 3, Jasinowska 3, Stokowiec 3, Doktorczyk 2, Petroll 1, Trawczyńska 1, Iwanowicz.
Spotkanie sędziowali: Orzech Michał, Orzech Robert.
Delegat ZPRP: Chmielecki Włodzimierz.


![W Elblągu trwa magiczny czas. Co się będzie działo w sobotę? [PROGRAM] W Elblągu trwa magiczny czas. Co się będzie działo w sobotę? [PROGRAM]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-w-elblagu-trwa-magiczny-czas-co-sie-bedzie-dzialo-w-sobote-program-1764969987.jpg)
![Na Starym Mieście rozbłysła choinka [FOTO I WIDEO] Na Starym Mieście rozbłysła choinka [FOTO I WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-na-starym-miescie-rozblysla-choinka-foto-i-wideo-1764954866.jpg)

![Znasz ich? Są poszukiwani przez policję. Zobacz nagranie [WIDEO] Znasz ich? Są poszukiwani przez policję. Zobacz nagranie [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-znasz-ich-sa-poszukiwani-przez-policje-zobacz-nagranie-wideo-1764935792.jpg)




![Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM] Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-jarmark-bozonarodzeniowy-w-elblagu-co-sie-bedzie-dzialo-program-1763919684.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze