Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wspólne kręcenie kilometrów podczas Dni Elbląga

Zapraszamy do udziału w przejeździe rowerowym przez miasto z okazji Dni Elbląga 2025. Startujemy w niedzielę (29.06) o godz. 10:30 z ul. Stary Rynek. Dla uczestników będziemy mieli balony „Elbląg w formie” i z herbem miasta oraz rowerowe gadżety. To będzie okazja do wspólnego kręcenia kilometrów dla naszego miasta w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
Wspólne kręcenie kilometrów podczas Dni Elbląga

Autor: ilustracja do tekstu

Zaplanowany w najbliższą niedzielę (29.06) przejazd rowerowy wystartuje sprzed Ratusza Staromiejskiego na ul. Stary Rynek  w kierunku ulicy Wigilijnej o godz. 10:30. Zbiórka chętnych od godz. 10 i ten czas wykorzystamy na ozdobienie naszych rowerów balonikami z herbem miasta oraz logotypem „Elbląg w Formie”. To będzie biało-czerwony peleton na uczczenie Dni Elbląga 2025.

Reklama

- Tempo jazdy będzie tradycyjnie bardzo spokojne, a nasza jazda na dystansie 10 km potrwa około godziny - informuje Marek Kamm, pełnomocnik prezydenta Elbląga ds. koordynacji i rozwoju ruchu rowerowego i pieszego. 

W przejeździe mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, a udział osób poniżej 18 roku życia jest możliwy tylko pod bezpośrednim nadzorem rodziców/opiekunów. Dla uczestników, poza balonikami, mamy również rowerowy gadżet w postaci odblaskowej opaski Rowerowego Elbląga.

Zachęcamy podczas niedzielnego przejazdu do kręcenia kilometrów dla Miasta Elbląg w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kampania w ramach Aktywnych Miast trwa przez cały czerwiec. W rywalizacji promującej turystykę rowerową i aktywne spędzanie wolnego czasu bierze udział 201 miast i miasteczek z całej Polski, w tym Elbląg. Żeby dołączyć do rywalizacji, należy zainstalować na telefonie aplikację Aktywne Miasta, która zlicza przejechane kilometry.

Dla Elbląga jeździ ponad 1080 osób. Wspólnie wykręcili blisko 170 tysięcy kilometrów, a ten dystans cały czas się zwiększa. Nie zwlekaj, dołącz do tej sympatycznej rywalizacji, która trwa do 30 czerwca br.

Trasa przejazdu w dn. 29.06: Stary Rynek – Wigilijna – Rycerska – Pocztowa – Robotnicza – Browarna - Trasa Unii Europejskiej – Nowodworska – Orla – Warszawska – Wyszyńskiego -Tysiąclecia – Grunwaldzka – Mickiewicza -Bema - Grobla Św. Jerzego - Grota Roweckiego - Armii Krajowej -Pocztowa – Rycerska – Wigilijna - Stary Rynek.

UM w Elblągu

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: enedueTreść komentarza: Skoro tak twierdzisz to sam nią bądź!Data dodania komentarza: 26.07.2025, 09:37Źródło komentarza: Wypadki na hulajnogach w Elblągu. Policja zabrała głosAutor komentarza: elblążaninTreść komentarza: hulajnoga 20km/h a rowerzyści jeżdżą jak chcą i po chodniku i po ulicyData dodania komentarza: 24.07.2025, 22:19Źródło komentarza: Wypadki na hulajnogach w Elblągu. Policja zabrała głosAutor komentarza: kukuTreść komentarza: chodzenie po chodniku dla pieszych stało się NIEBEZPIECZNE ze względu na szybką jazdę ,Czekamy na pierwszą ofiarę smiertelną wsrod pieszych.Data dodania komentarza: 24.07.2025, 08:36Źródło komentarza: Wypadki na hulajnogach w Elblągu. Policja zabrała głosAutor komentarza: ArbuTreść komentarza: Ehh żurekData dodania komentarza: 24.07.2025, 05:28Źródło komentarza: Nowy rząd Tuska z elblążaninem. Bez Bodnara i Leszczyny. Awans SikorskiegoAutor komentarza: ArbuTreść komentarza: Ehh żurekData dodania komentarza: 24.07.2025, 05:28Źródło komentarza: Nowy rząd Tuska z elblążaninem. Bez Bodnara i Leszczyny. Awans SikorskiegoAutor komentarza: dr hab inż. Aleksander TarnowskiTreść komentarza: Gdyby ktoś jechał po chodniku niemającym homologacji motocyklem crossowym to motocykl skończy na policyjnym parkingu a kierujący w areszcie i z wnioskiem do sądu. Wobec hulajnóg niespełniających definicji UTO wystarczy zacząc stosować obowiązujące prawo i problem się sam rozwiąże, ale to oczywiście jest zbyt duże wyzwanie jak na standardy nieudolności polskiej policji.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 15:51Źródło komentarza: Wypadki na hulajnogach w Elblągu. Policja zabrała głos
Reklama