Obsada będzie istnie gwiazdorska. Największe przeboje zespołu "2 plus 1" zaśpiewają: Kayah, Andrzej Piaseczny, Halina Młynkowa, Kamil Bednarek, ANia Rusowicz, Natalia Sikora, Joanna Dark, Paweł Stasiak, Maja Golec, Sw@da i Niczos, "Szalone" i "Szalone Małolaty" oraz Andrzej Rybiński, który był w pierwszym składzie zespołu. Koncert poprowadzą Maria Szabłowska i Marek Dutkiewicz.
Relację z koncertu będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę (7 czerwca) o godzinie 20:00 w TVP 2.
Zespół 2 plus 1 został założony w 1971 roku przez Janusza Kruka i Elżbietę Dmoch. Przestał działać w 1992 wraz ze śmiercią Kruka, ale w latach 1998-2019 był reaktywowany. To jedna z najpopularniejszych grup muzycznych w naszym kraju z takimi hitami, jak m.in. “Chodź, pomaluj mój świat” czy “Czerwone słoneczko”.
Koncert przebojów zespołu "Dwa Plus Jeden", który był swego rodzaju fenomenem polskiej muzyki pop. Jedni nazywali ich polską ABBĄ, drudzy unikatowym zjawiskiem, także na skalę europejską. Kultowy już zespół wywarł znaczący wpływ na historię polskiej muzyki popularnej, tworzyli wspaniałą muzykę dotrzymującą kroku zmieniającym się modom i wyznaczającą trendy. Wielu współczesnych wykonawców przyznaje się do ogromnego wpływu, jaki w dzieciństwie i w młodości wywarła na nich muzyka komponowana przez Janusza Kruka i wyśpiewana przez Elżbietę Dmoch. W koncercie wystąpią więc artyści, dla których piosenki zespołu znaczą coś więcej, którzy mają osobisty stosunek do tej muzyki. Usłyszymy największe przeboje "Dwa plus jeden", w tym: "Chodź, pomaluj mój świat", "Czerwone słoneczko", "Windą do nieba", "Iść w stronę słońca" czy "Wielki mały człowiek"
Napisz komentarz
Komentarze