Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Noc Muzeów 2025

Zobacz program Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu.
Noc Muzeów 2025

Autor: Express Elbląg

Już 17 maja 2025 roku Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza na wyjątkową Noc Muzeów, która odbędzie się pod hasłem „Awangardowy romantyzm”. Wydarzenie to połączy historię z nowoczesnością, oferując mieszkańcom i gościom niezapomniane przeżycia kulturalne.

Program:

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
(wstęp 5,00 zł, dzieci i młodzież do 18. roku życia – bezpłatnie)

18:00 – 22:00 – Występ artystyczny – Beata Przewłocka, Mikołaj Ostrowski (budynek Gimnazjum)

18:00 – 22:00 – Występ artystyczny – Julia Seredyn, Vlasta Traczyk (budynek Podzamcze)

18:00 – 22:00 – warsztaty plastyczne „Bądź jak Picasso” (sala edukacyjna w budynku Gimnazjum)

18:00 – 22:00 – Warsztaty gry w Hnefatafl (rekonstrukcja chaty z Truso)

19:00 – Otwarcie wystawy czasowej „Oblicza awangardy” – (budynek Gimnazjum, sale wystaw czasowych)

19:00 i 21:30 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Truso. Legenda Bałtyku” – dr Marek F. Jagodziński

20:00 – 21: 00 – Dziady – fragmenty spektaklu – grupa teatralna przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu (budynek Podzamcza – wystawa „Elbląg reconditus”)

21:00 – 22:00 – Pieśni Ukraińskie – zespół wokalny “Intonacje” oraz solistki Bogdana Bohosławska i Sofija Baryszowa Związku Ukraińców w Polsce

21:30 – 22: 30 – Występ zespołu „Diamenty” z Młodzieżowego Domu Kultury w Elbląg

Taras widokowy na wieży katedry św. Mikołaja:

19:00 – 22:00 – W górę żwawo – zwiedzanie tarasu widokowego

 

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO:

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kosmita 14.05.2025 09:59
A ile znaków mogę to wpisać? Moje pytanie wynika z tego, że na jak długi tekst mogę sobie pozwolić, gdybym chciał sobie literacko poszaleć.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: HMChTreść komentarza: Dobromir, puknij się w czoło. Ile osób musi zginąć na drodze Rychliki - Rejsyty, by dostosować prędkość? Jak masz problem to zwolnij do 30km/h. Co tu ma do rzeczy uskok (5 cm), kot, plama oleju czy łoś? Samochód nie łapie pobocza - to kierowca...Data dodania komentarza: 13.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: DobromirTreść komentarza: Ile jeszcze osób musi zginąć na drodze Rychliki - Rejsyty aby władze gminny rychliki zajęli się remontem pobocza gdzie spad ma 4-5cm i gdy samochód złapie pobocza nie ma szans na uratowanieData dodania komentarza: 13.12.2025, 17:23Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: IoTreść komentarza: Słabo wystrojone miasto za to najbardziej zadłużone w województwie warmińsko mazurskim. BrawoData dodania komentarza: 13.12.2025, 11:13Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: ElblazankaTreść komentarza: Proszę zwrócić uwagę na choinkii zawieszone wysoko na lampach przy ul. Ogólnej. Czy nikt nie widzi, że zostały zawieszone odwrotnie, tj. czubkiem w dół? Teraz gdy są podświetlane, dziwnie wyglądają, delikatnie mówiąc. Czy tego nikt z decydentów nie widzi? Czy to za duży problem w ich poprawieniu. Prezydenta proszę przyjrzeć się odrobinę gdyż miasto i bez tego jest krytykowane zwłaszcza pr#ez przyjezdnych, bardziej się przyglądających.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:24Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: ElblążankaTreść komentarza: A na ul. Ogólnej, na lampach, od lat wiszą odwrócone choinki. Dziwnie to wygląda, zwłaszcza teraz, gdy włączane są światełka. Czy to nikomu nie pr,eszkadza? Czy tak miało być? Słyszę wiele głosów krytyki, przykre, że nikt z tym nic nie robi.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:15Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: BasiaTreść komentarza: Elblag jest bardzo ładnie przystrojony 🤩Data dodania komentarza: 13.12.2025, 09:13Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]
Reklama