Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„TUUS” 2024 dla Marii Gawryluk

Od ponad 40 lat dba o historię i piękno naszego regionu. Maria Gawryluk - laureatka Nagrody Biskupa Elbląskiego „TUUS” 2024 jest związana ze służbą ochrony zabytków.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć

XXIV Dni Papieskie w Elblągu

Reklama

W organizację Dni Papieskich włączają się co roku „Miasta Papieskie” - miejscowości, które Jan Paweł II odwiedził podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny. Dokładnie 25 lat temu, 6 czerwca 1999 roku, Papież odwiedził Elbląg. Tysiące pątników z całego świata zgromadziło się wokół ołtarza, na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego. Była to jedyna papieska pielgrzymka do naszego miasta.

Nagroda Biskupa Elbląskiego „TUUS” 2024 dla Marii Gawryluk

Podczas wczorajszej (24.10) gali z okazji XXIV Dni Papieskich wręczona została nagroda Biskupa Elbląskiego TUUS. Co roku otrzymują ją osoby lub instytucje zaangażowane w promocję człowieka, pracę charytatywną oraz działalność edukacyjno-wychowawczą zgodne z nauczaniem papieża św. Jana Pawła II.  Maria Gawryluk - laureatka Nagrody Biskupa Elbląskiego „TUUS” 2024 jest autorką licznych dokumentacji konserwatorskich oraz szeregu publikacji dotyczących wartości historycznych i kulturowych obiektów na terenie powiatu elbląskiego. 

Jej współpraca z właścicielami zabytków zaowocowała znakomitymi efektami prac konserwatorskich, które kilkukrotnie zdobywały uznanie w konkursach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zabytek zadbany”: m.in. kościół w Kwitajnach oraz zespół pochylni na Kanale Elbląskim.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO:


Serdecznie gratulujemy!

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnonimaTreść komentarza: Bo gdyby york nie sprowokował, to by do niczego nie doszło.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 21:28Źródło komentarza: Zagryzł yorka. Sprawę wyjaśnia policjaAutor komentarza: Aleks MalewiczTreść komentarza: Na pewno jechał przepisowe 50 km/cz. a przegląd był robiony w pełni żetelnie z pomiarem geometrii pojazdu włącznie a nie tylko "pruuuu, pruuuu, hamowanie i dziękuję 100 zł".Data dodania komentarza: 16.05.2025, 19:24Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w powiecie braniewskim. Nie żyje 28-latekAutor komentarza: Mirek12Treść komentarza: Za co wyróżnienia od pani dyrektor,za brak zaangażowania szpitala w obsługę klienta? Co chwilę skandale, krytyczne opinie a nagrody dyrektor rozdaje po znajomościData dodania komentarza: 16.05.2025, 15:48Źródło komentarza: Wyróżnienia i nagrody dla pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w ElbląguAutor komentarza: PsiaraTreść komentarza: Kpina!Data dodania komentarza: 16.05.2025, 15:43Źródło komentarza: York zagryziony na Dąbka. Jak sprawę zakończyła policja?Autor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Podsumowując wszelkie „owocne” dyskusje dotyczące tzw. wyborów prezydenckich, proponuję chwilę skupienia i sprężenia się w sobie, cobyśmy wszyscy razem i z dedykacją, sobie porządnie i rzeczowo PIARDNĘLI. To ja jako pierwszy na WIWAT… Pfrrrrr BUM! Piękne to było a teraz można zaplanować ŁYKEND. Do zobaczenia.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 13:31Źródło komentarza: Wybory na Prezydenta RP. Na kogo zagłosujesz? [SONDA]Autor komentarza: WarszawiakTreść komentarza: Błagam dla dobra Polski aby NIE głosować na Trzaskowskiego. Każdy, tylko nie on.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 12:50Źródło komentarza: Wybory na Prezydenta RP. Na kogo zagłosujesz? [SONDA]
Reklama