Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Smaki średniowiecza ożyły w Elblągu [VIDEO]

Biblioteka Elbląska wyszła z ciekawą inicjatywą do elblążan, organizując w weekend na swoim dziedzińcu warsztaty kuchni średniowiecznej. Dzięki nim można było odbyć prawdziwą kulinarną podróż w czasie, gdy na stołach królowały korzenne przyprawy, dziczyzna, oraz warzywa z dworskich ogrodów.
Reklama
Smaki średniowiecza ożyły w Elblągu [VIDEO]

Pod czujnym okiem ekspertów, każdy miał okazję spróbować swoich sił w przygotowaniu i pieczeniu chleba, poznając przy tym sekrety średniowiecznych receptur. Uczestnicy dowiedzieli się, jak dawniej radzono sobie bez pieców, jakich składników używano, oraz jakie potrawy były najbardziej cenione wśród możnych i zwykłych ludzi.

Reklama

WIĘCEJ W MATERIALE VIDEO:

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KaTreść komentarza: Dzisiaj 19.06 mamy czwartekData dodania komentarza: 19.06.2025, 13:35Źródło komentarza: Tragiczne zdarzenie nad rzeką Elbląg. Utonął 51-latekAutor komentarza: ElblążankaTreść komentarza: To kłamstwo ul Ogrodowa jest tylko wyremontowana koło budynku gdzie mieszka Pan wiceprezydent, dalej to porażka same dziury, bo tam mieszkają zwykli obywatele im się nie należy.Dalej jest jak było kumoterstwo.Data dodania komentarza: 19.06.2025, 13:04Źródło komentarza: Ulica Ogrodowa jak nowa. Rozpoczęły się prace!Autor komentarza: CHWDSTreść komentarza: 4 liga witaData dodania komentarza: 18.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Olimpia spadła, trzecia liga w Elblągu!Autor komentarza: Lepić mandatyTreść komentarza: I oczywiście zawsze znajdzie się baran który wyjeżdżając z Gronowa nie będzie jechał na rondo tylko blokuje cały ruch no czeka na wolne w obu kierunkach żeby skręcić w lewoData dodania komentarza: 18.06.2025, 16:22Źródło komentarza: Kolejny etap przebudowy al. Grunwaldzkiej. Od dziś objazdy dla kierowców [WIDEO]Autor komentarza: ElblążaninTreść komentarza: A kiedy zajmiecie się dojazdem do Rybna? Brak chodników, ścieżek, oświetlenia. W ciemnościach ludzie chodzą ulicą. Tylko czekać kiedy stanie się tragediaData dodania komentarza: 18.06.2025, 09:35Źródło komentarza: Od poniedziałku zmiany na al. GrunwaldzkiejAutor komentarza: obywatelTreść komentarza: i to pisze pewnie pracownik tej firmy :)Data dodania komentarza: 18.06.2025, 08:44Źródło komentarza: Jest wyrok sądu w sprawie opłaty za parking!
Reklama