Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zajęcia interaktywne SferaLab w Elbląskim Parku Technologicznym w ramach projektu „Green Up 2022-2024 – młodzi na rzecz zielonej zmiany szkół i społeczności lokalnych”

Elbląski Park Technologiczny ma przyjemność poinformować o zakończeniu dwuletniego projektu "Green Up 2022-2024", którego głównym celem było zwiększenie zaangażowania obywatelskiego młodych ludzi na decyzje lokalne wokół tematów zielonych (tj. zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym) oraz promocja przedsiębiorczości młodzieży w dziedzinie zielonego wzrostu. EPT ze względu na posiadane doświadczenie pełnił rolę eksperta merytorycznego i doradcy na wszystkich etapach prowadzonych działań animacyjnych i edukacyjnych.
Kliknij aby odtworzyć

Zadania realizowane w projekcie obejmowały wymianę doświadczeń, wiedzy i najlepszych praktyk związanych z przedsiębiorczym i środowiskowym wymiarem projektu z naciskiem na trzy obszary: 

- edukacja młodzieży, jako przyszłych przedsiębiorców, w tym innowacyjne sposoby nauki (SferaLab), 

- wiedza ekspercka w dziedzinie Gospodarki Obiegu Zamkniętego, ekologii i działań proklimatycznych, 

- wsparcie przedsiębiorczości i elementów promocji zielonej gospodarki. 

Zespół Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci 
i młodzieży w ramach „Akademii Młodego Chemika”.  Warsztaty prowadzone w Elbląskim Parku Technologicznym to nie tylko doskonała okazja dla dzieci i młodzieży do zgłębienia tajemnic chemii i nauk przyrodniczych, ale także inspirujący sposób na rozwijanie zainteresowań naukowych już od najmłodszych lat. 

Zdobywane przez lata doświadczenie pozwoliło na stworzenie innowacyjnego programu edukacyjnego Sferalab, dedykowanego młodzieży w ramach projektu Green Up. Eksperci pracujący w laboratorium przeprowadzili łącznie 9 warsztatów dla 270 uczniów oraz nauczycieli. Uczestnicy poprzez praktyczne zadania poznali zagadnienia związane z ochroną środowiska i ekologią w obszarze trzech tematów:

•             CO2 - dobry czy zły?

•             Poznaj swój ślad wodny,

•             Nowe życie odpadów.

Empirycznie zdobywana wiedza pozwoliła na poszerzenie świadomości uczniów z obszaru ekologii, dbania 
o środowisko, wykorzystania odnawialnych źródeł energii, a także promowania wśród nich postawy szacunku i poczucia współodpowiedzialności za stan naszej Planety. Jako młodzi naukowcy samodzielnie przeprowadzali badania i wykonywali eksperymenty wykorzystując dostosowane laboratoryjne sprzęty 
i odczynniki.

Działalność Laboratorium to również świadczenie kompleksowych usług laboratoryjnych w zakresie badań środowiskowych, oferując akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji analizy m.in. wody, ścieków, konopi włóknistych.  LZAŚ EPT wykonuje badania z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Dzięki wykwalifikowanemu zespołowi pracowników, posiadającemu bogate doświadczenie oraz wykształcenie 
z zakresu ochrony środowiska i ekologii, gwarantuje najwyższe standardy jakości w wykonywanych zadaniach. Laboratorium wyposażone jest w specjalistyczny sprzęt badawczy, a także dysponuje Mobilnym Laboratorium, które umożliwia prowadzenie badań w terenie. 

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP, Elbląski Park Technologiczny, Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, Fonix A.S.

Program grantowy „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”, prowadzony przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego (lider konsorcjum), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (łącznie zwani „Operatorem”), finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na podstawie Porozumienia w sprawie Realizacji Programu zawartego między Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego a Biurem Mechanizmów Finansowych z siedzibą w Brukseli. 

--- materiał sponsorowany ---


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GizmoTreść komentarza: stare dziadki na pociąg!!Data dodania komentarza: 17.05.2024, 22:25Źródło komentarza: Zderzenie na S7. Sprawcą 82-letnia kobietaAutor komentarza: BasiaTreść komentarza: No wreszcie coś dla każdegoData dodania komentarza: 17.05.2024, 21:19Źródło komentarza: Imprezy w maju i czerwcu. Co się będzie działo?Autor komentarza: Arek12@Treść komentarza: A może podajcie kto będzie treneremData dodania komentarza: 17.05.2024, 16:06Źródło komentarza: Startu liczby w SuperlidzeAutor komentarza: SIWYTreść komentarza: Dla wszystkich ludzi , którzy nie wierzą w zbieg okoliczności. doszło do pęknięcia wahacza , koło delikatnie się podwinęło i stracił stabilność i wylądował na dachu. Nie wiem jak ktoś miałby tam rozwinąć większą prędkość niż 35 na godzinę, więc to od razu można wykluczyć. Przyjrzyjcie się zdjęciom i lewemu tylnemu wahaczowi, widać, że koło jest nienaturalnie ułożone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 13:17Źródło komentarza: Dachowanie na NowowiejskiejAutor komentarza: Ja to kumamTreść komentarza: Fizyka po elbląsku..tak strzeliło że się grawitacja wystraszyła..co się dalej stało możemy tu przeczytać,bravo dla policyiData dodania komentarza: 16.05.2024, 23:53Źródło komentarza: Dachowanie na NowowiejskiejAutor komentarza: kkkTreść komentarza: Co za bzdura, jak by jechał powoli, to nie ma prawa się przewrócić. Poza tym, co robi na pasie do jazdy w przeciwnym kierunku?Data dodania komentarza: 16.05.2024, 18:36Źródło komentarza: Dachowanie na Nowowiejskiej
Reklama