Po dotarciu na miejsce strażacy zastali pożar trocin w hali magazynowej. Ze względu na promieniowanie cieplne zagrożony był przylegający budynek produkcyjny. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu trzech prądów gaśniczych: dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru oraz jeden prąd wody w obronie przylegającej hali.
Na miejsce działań przybył Komendant Miejski PSP st. bryg. Jarosław Gryciuk. Następnie dokonano rozbiórki części konstrukcyjnej budynku celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postepowanie.
Na miejscu pracowało 8 zastępów PSP, 24 strażaków z obu elbląskich jednostek ratowniczo- gaśniczych, Komendant Miejski PSP w Elblągu, oficer KM PSP oraz Policja. Działania trwały cztery godziny.
Na zabezpieczenie operacyjne miasta zostały zadysponowane dwa zastępy z OSP Jegłownik.
.jpg)


![Od Wiednia do Nowego Jorku. Muzyczna podróż z Elbląską Orkiestrą Kameralną [WIDEO] Od Wiednia do Nowego Jorku. Muzyczna podróż z Elbląską Orkiestrą Kameralną [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-od-wiednia-do-nowego-jorku-muzyczna-podroz-z-elblaska-orkiestra-kameralna-1773520872.webp)
![Kolizja w Suchaczu przestrogą dla kierowców [ZDJĘCIA] Kolizja w Suchaczu przestrogą dla kierowców [ZDJĘCIA]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-kolizja-w-suchaczu-przestroga-dla-kierowcow-zdjecia-1773499066.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze