Na miejsce zdarzenia została zadysponowana straż pożarna, OSP w Jegłowniku, Zespół Ratownictwa Medycznego, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz policja.
Sytuacja na początku była dramatyczna, jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych rodzina 4-osobowa musiała ewakuować się przez okno z wyższej kondygnacji budynku. Jak się dowiadujemy, ewakuacja musiała tak wyglądać, gdyż cała klatka schodowa jest wykonana z drewna , panowało na niej ogromne zadymienie, więc osoby miały odcięte drogi ewakuacyjne.
"Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy natychmiast udzielili tym osobom pomocy medycznej i przekazali ratownikom, następnie ewakuowali kolejne osoby. W sumie w budynku przebywało 11 osób, z czego 9 osobom udzielono pomocy medycznej, zostały one przetransportowane do szpitali" - mówił nam pracujący na miejscu bryg. Jarosław Gryciuk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
"Wszystkim osobom zostaną zapewnione warunki socjalne po zakończeniu działań, na miejscu jest Marcin Ślęzak, Wójt Gminy Gronowo Elbląskie, który koordynuje te działania" - dodał bryg. Jarosław Gryciuk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
W chwili obecnej trwa dogaszanie pożaru, jego przyczyny wyjaśni policyjne dochodzenie.
[WIDEO]
Z powodu pożaru domu i akcji ratowniczo-gaśniczej w Jegłowniku zablokowana została droga k22 na wysokości tej miejscowości. Policjanci zorganizowali objazdy we kierunku Malborka przez Karczowiska Górne.
Łukasz Nosarzewski



![W Elblągu trwa budowa hali [WIDEO] W Elblągu trwa budowa hali [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-w-elblagu-trwa-budowa-hali-wideo-1764857264.jpg)







![Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM] Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-jarmark-bozonarodzeniowy-w-elblagu-co-sie-bedzie-dzialo-program-1763919684.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze