Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku powietrznego, do którego doszło w sobotę (10 czerwca 2023 r.) w Elblągu. Podczas treningowych skoków spadochronowych jeden ze skoczków (64-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego) spadł na osiedle mieszkaniowe. Pomimo czynności reanimacyjnych mężczyzna zmarł. Czynności w tej sprawie prowadzi również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.
W sprawie tego tragicznego zdarzenia skontaktowaliśmy się z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych, w jej odpowiedzi na nasze pytania czytamy:
"Zespół Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych podjął badanie, był na miejscu zdarzenia, zebrał i zabezpieczył dowody i aktualnie gromadzi materiały, które mogą mieć związek z wypadkiem. W dalszej kolejności materiały te zostaną przeanalizowane w celu określenia przyczyny/n i czynników sprzyjających zaistnieniu wypadku. Jednocześnie informuję, że PKBWL nie orzeka co do winy i odpowiedzialności, badanie zdarzenia prowadzone jest jedynie w celu zapobiegania wypadkom i incydentom w przyszłości. Badanie prowadzone jest w oparciu o obowiązujące przepisy Unii Europejskiej, ICAO i prawa" - krajowego" - poinformował nas Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.
ŁN

![Kolizja w Suchaczu przestrogą dla kierowców [ZDJĘCIA] Kolizja w Suchaczu przestrogą dla kierowców [ZDJĘCIA]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-kolizja-w-suchaczu-przestroga-dla-kierowcow-zdjecia-1773499066.jpg)



![Rozmowy o szczęściu i rozwoju. Kobiecy event w Bibliotece Elbląskiej [WIDEO] Rozmowy o szczęściu i rozwoju. Kobiecy event w Bibliotece Elbląskiej [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-rozmowy-o-szczesciu-i-rozwoju-kobiecy-event-w-bibliotece-elblaskiej-wideo-1773484778.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze