Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

48 miejsc wymagających natychmiastowego uprzątnięcia!

W dniach 20.03.-24.03.2023r. na terenie miasta Elbląg została przeprowadzona Akcja Posesja 2023, której celem było dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście.
  • Źródło: Straż Miejska w Elblągu
Straż Miejska w Elblągu

Do akcji zaproszono przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, pracowników Zarządu Budynków Komunalnych, pracowników poszczególnych Departamentów Urzędu Miejskiego, m.in.: Zarządu Dróg, Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji i Gospodarki Miasta, Ochrony Środowiska oraz przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowych.

W oparciu o harmonogram pracy zespołów Akcji Posesja 2023 ustalony przez Straż Miejską w Elblągu miasto podzielono na 13 rejonów.

Do codziennej kontroli wyznaczone zostały po 3 zespoły składające się ze strażnika miejskiego, pracownika Urzędu Miejskiego oraz administratora odpowiedzialnego za dany rejon.

Przez 5 dni zespoły dokonywały kontroli terenów pod względem: czystości, wyposażenia budynków mieszkalnych i użytkowych w pojemniki na odpady komunalne, ujawnianiu terenów zaniedbanych.

W wyniku przeprowadzonych działań ujawniono 48 miejsc wymagających natychmiastowego uprzątnięcia, a będących w administrowaniu:

- Zarządu Budynków Komunalnych - 23

- Departamentu Zarządy Dróg - 2

- Departamentu Gospodarki Miasta - 2

- inne instytucje - 21

We wszystkich przypadkach właściciele bądź zarządcy zostali zobowiązani do usunięcia nieczystości w terminie 14 dni.

Niektórzy zarządcy niezwłocznie usunęli nieprawidłowości.

Po 14 dniach zostanie przeprowadzona rekontrola przez strażników miejskich i w skrajnych przypadkach zostaną wyciągnięte sankcje karno-administracyjne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Obserwator 28.03.2023 19:00
Ciekawe co zrobią na barakach Ul.Skrzydlata powini najpierw ludziom utwardzic miejsce pod śmietniki i od czasu do czasu gabaryty wysłać przy tej rotacji ludzi pełno mebli tam leży. I niema co się dziwić ze później skargi że pełno robactwa jak ZBK NIC nie robi rynny tragedia a na dachach drzewa rosna

Darek 27.03.2023 15:37
Prywatne domki podrzucają śmieci do bloków. Piękne wille a śmieci zwłaszcza stare meble, opony, itp wieczorkiem do śmietnika blokowego . A co przecież taki właściciel domku nie będzie za to płacił, zapłaci nieco ta z bloków.

Piotr3110 27.03.2023 11:36
A może zacząć od prostszych rzeczy nie wymagających takiej mobilizacji. Odpowiednio zabezpieczyć śmietniki. Przykład : śmietnik ul lubraniecka dla bloków 20, 21 i 22. Wynoszę rano śmieci. Podjeżdża auto (górna półka) otwiera drzwi techniczne i wyrzuca śmieci (przywiezione spoza dzielnicy) . Otwieram drzwi dla mieszkańców zamykane na klucz a w środku poszukiwać skarbów wyrzuca zawartość że śmietników. Po zwróceniu uwagi musiałem szybko uciekać bo był agresywny. Może tutaj należałoby zacząć porządki, aby odbierający śmieci zamykali drzwi techniczne a nie mieli pretensji do nas o nieporządek. No i koszty wyworzu śmieci podrzucanych przez obce osoby .

Reklama
Reklama