Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jadąc z ulicy Brzozowej - poczekaj!

Z naszą redakcją skontaktował się Czytelnik, który poruszył kwestię związaną z pierwszeństwem na skrzyżowaniu ulic Cicha-Płk. Dąbka-Brzozowa w Elblągu.
Jadąc z ulicy Brzozowej - poczekaj!

"Wyjeżdżając z ulicy Cichej, w ulicę Płk. Dąbka (w kierunku Modrzewiny) co jakiś czas zdarza się, że kierowcy jadący z ulicy Brzozowej wymuszają mi pierwszeństwo, a w momencie, kiedy zajmuję od razu lewy pas, trąbią i mają do mnie pretensje" - mówi nam Czytelnik.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z policją, którą zapytaliśmy, czy nasz Czytelnik, wyjeżdżając z ulicy Cichej może zając od razu lewy pas: "kwestia ustąpienia pierwszeństwa na tym skrzyżowaniu jest jasna, kierowcy wyjeżdżający z ulicy Brzozowej w ulicę Płk. Dąbka muszą ustąpić pierwszeństwa kierowcom wyjeżdżającym z ulicy Cichej" - mówi nam nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu potwierdził również w rozmowie z nami, że kierowcy wyjeżdżający z ulicy Cichej mogą od razu zająć lewy pas ulicy Płk. Dąbka.

ŁN

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Rafał 09.02.2023 18:45
Ludzie przecież to jest jedna z prostych krzyżówek nie trzeba pytać policji wystarczy mieć i zdać samemu prawko.

Użytkownik drug miejskich 08.02.2023 20:17
Idealne skrzyżowanie aby zaprojektować RONDO, rozwiazaloby to kazdy problem i wprowadziło biezpieczny i swobodny wjazd z każdej strony, zwlaszcza że pobudowali sąd od gwiezdnej i sztuczną nawrotke od strony miasta. Za dużo na tym skrzyżowaniu sie dzieje. Państwo urzędnicy czas sie bardziej zastanowić nad kolejnym usprawnieniem komunikacji w tym Mieście. RONDO!!!

Kierowca BMW 08.02.2023 13:11
Boże ludzie..., wyjeżdżając z brzozowej jest sygnalizator bez tzw. ,,strzałki " czy nie jest bezkolizyjny, a co to oznacza ? No że musisz ustąpić pierwszeństwa a skoro jadąc w stronę modrzewiny są dwa pasy to oba musisz ustąpić wiec wyjeżdżając z cichej możesz pakować się na lewy, no ale jakże by inaczej, ludzie myślą że jak zdali prawko w latach 80-tych to im każdy musi ustąpić i wali ci taki pacan po klaksonie i pruje się na światłach i spina jak plandeka na żuku, oczywiście nie wrzucając wszystkich do jednego worka to kierowcy w wieku 30/35+ mają takie problemu przez swoją głupotę i nie znajomość podstawowych przepisów

Maciej 09.02.2023 12:15
Zrobiłem prawo jazdy w 1982 roku. Znam przepisy i skręcając z Brzozowej w lewo zawsze ustępuję kierowcom skręcającym z Cichej w prawo. Ponadto obserwuję wielu młodych kierowców, którzy wykazują się brakiem znajomości przepisów i zasad zachowania na drodze. Nie wiem, skąd wziąłeś swoje stereotypy na temat ludzi po trzydziestce, ale widać jasno, że nie wypływają one z Twojej mądrości.

NiePrawyAleSprawiedliwy 08.02.2023 10:16
Jakby ktoś troche pomysłał to dałby kawałeczek ciągłej od skrzyżowania w strone modrzewiny doslownie 20-30 metrów, wtedy wyjazd byłby bezkolizyjny ale po co...

Tom 08.02.2023 16:30
Tam za 20 m jest zjazd w do jazdy w przeciwnym kierunku i dlatego wjeżdżamy odrazu na lewy. Wiec ciągła odpada

s 08.02.2023 09:47
Ja bym jeszcze dorzucił kwestię nawrotki kawałek dalej w stronę BP - nie ma tam określonego pasa, który należy zająć przy nawracaniu - albo bezkolizyjnie przy lewej krawędzi, albo przy prawej - miałem tam sytuację, że stanąłem z lewej strony, podjechał ktoś z prawej obok, zablokował całą nawrotkę i miał do mnie pretensje na najbliższych światłach

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: E.Treść komentarza: Tyle kamer i nic.nie pomogło.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:40Źródło komentarza: Widziałeś to? Policja w Elblągu szuka świadkówAutor komentarza: PatologiaTreść komentarza: Panie Prezydencie Missan.dlaczego policja w Elblągu jest tak bardzo slaba.przyjezdza na interwencję po 23 do rodziny patologicznej.ktora nadużywa alkohol.robia imprezy alkoholowe.policja przyjeżdża do nich nie wystawiając żadnego mandatu.odjezdza a ci sobie balanguja.uzywajac wulgarne słowa.krxtczac przy piciu nie dając sąsiadom spać.a jak im się zwraca uwagę to pijani pryskaja gazem łzawiącym na sasiadow.impreza pomimo.przybycia policji trwała do 02.30..widac policja pozwala tej patologii na takie numery skoro nie wypisują nawet mandatu.a ci się śmieją i z sąsiadów i z policji.niestety skoro tak się dzieje będziemy kierować ta sprawę do komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.ci.ludzie mieszkają na ul.kosciuszki.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:59Źródło komentarza: Niechlubny rekordzista zatrzymany na ZatorzuAutor komentarza: ElblazaninTreść komentarza: Nie dobrze się dzieje z pracą policji w Elblągu.patologia rodziny na ul Kościuszki urządza sobie uczty alkoholowe z nie cenzuralnymi slowami i zachowaniami huliganskimi po godz.23 .30 łamiąc tym samym ciszę nocną.inni przez nich nie mogą dość we własnym mieszkaniu spokojnie.a jak się im zwraca uwagę to używają bezczelnie gaz łzawiący do sąsiada.policja przyjechała na interwencję i odjechała a oni jeszcze do 2.30 mieli imprezę olewając policje.widaz że policja elbląska jest bezradna wobec patologii rodzin nadużywających alkohol.a gdzie są mandaty grzywny? Sprawa w końcu trafi do.komendy wojewódzkiej w Olsztynie.skoro Elbląg jest bezradnyData dodania komentarza: 4.12.2025, 14:20Źródło komentarza: Tu nie wjedziesz. Lista zamkniętych ulic w ElbląguAutor komentarza: SeniorkaTreść komentarza: Żeby opłacić miejsce na cmentarzu trzeba jechać z gotówką bo nie można on line na konto "Dębicy"Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:23Źródło komentarza: Nowa metoda dokonywania opłat w urzędzieAutor komentarza: DagmaraTreść komentarza: Grają na czasie odwlekająData dodania komentarza: 3.12.2025, 01:21Źródło komentarza: Pilny komunikat prokuratury w sprawie śmierci OliwieraAutor komentarza: DagmaraTreść komentarza: Osoby o zaburzeniu narcystycznym zawsze włączają osoby trzeba to się nazywa triangulacja . Ludzie bez empatii nie mają sprawnego przedniego płata czołowego , ponieważ sami w Dzieciństwie doznawali przemocyData dodania komentarza: 3.12.2025, 01:19Źródło komentarza: Pilny komunikat prokuratury w sprawie śmierci Oliwiera
Reklama