Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jak ruch pomaga w nauce angielskiego u dziecka?

Szkoła rzadko kiedy kojarzy się z ruchem, a szkoda. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co może być tego przyczyną. W końcu oczekiwalibyśmy, że placówka oświaty będzie pobudzać do ruchu intelektualnego. Aby tak się stało, dzieci nie mogą jednak siedzieć przykute do ławek przez kolejne osiem godzin.
  • 03.10.2022 09:26
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak ruch pomaga w nauce angielskiego u dziecka?

Komfortowa przestrzeń do nauki

Nie bez powodu szkoły angielskiego dla dzieci w Elblągu coraz rzadziej na swoim wyposażeniu mają wyłącznie tradycyjne szkolne ławki i krzesła. Pojawiają się coraz powszechniej piłki terapeutyczne zastępujące krzesło, pojawiają się ławki z regulowaną wysokością blatu i kątem nachylenia. Głośno jest o nietypowych projektach sal lekcyjnych, które są projektowane tak, aby dać dzieciom jak najwięcej przestrzeni, ale i możliwości nauki w bardzo różnych pozycjach. Przemijająca moda czy ważny trend edukacyjny? Miejmy nadzieję, że to drugie, ponieważ wszystkie badanie neurodydaktyczne pokazują, że bezruch, nieprawidłowa postawa, napięcie mięśni, do którego przyczynia się tradycyjny komplet krzesełka i ławki nie tylko przyczynia się do wad postawy, ale i wewnętrznej demotywacji. Jak to drugie jest możliwe? Niestety brak ruchu, to brak odpowiedniego dotlenienia mózgu, to spadek endorfin, to w końcu także brak stymulacji do budowy nowych połączeń neuronalnych.  

Jak ruch może pomóc Twojemu dziecku 

Możesz zapisać ucznia na angielski dla dzieci w Elblągu, który będzie wyglądał zupełnie inaczej niż lekcje, które Twoje dziecko znało do tej pory: https://earlystage.pl/pl/szkola/elblag/.

Są bowiem szkoły, jak właśnie Early Stage, które doskonale zdają sobie sprawę z magii ruchu i umiejętnie ją wykorzystują w procesie nauczania. W Elblągu są kursy angielskiego dla dzieci, podczas których te: klaszczą, tupią, podskakują ibiegają na zajęciach. Dlaczego? Bo ruch to czysta energia, zaangażowanie, dotlenienie mózgu, sposób na przeciwdziałanie spadkowi koncentracji i stymulacja budowy połączeń neuronalnych.. To także świetny sposób na to, by dziecko czuło się zaciekawione tym, co się wokół niego dzieje, szczególnie na początku edukacji. Aby miało wrażenie, że to bardziej zabawa niż przymus nauki. Gdy tak będzie, samo zacznie angażować się w stawiane przed nim wyzwania.
Zaangażowanie, strzał endorfin i odpowiednia ilość tlenu w mózgu to przepis na to, by dziecko uczyło się szybciej, efektywniej, a przede wszystkim skutecznie. Ruch jak żadna inna aktywność wspomaga pracę naszego mózgu, sprawia, że możemy osiągać więcej.  

Nie tylko szkoła

Ruch w życiu dziecka potrzebny jest nie tylko w szkole, ale i poza nią. Regularna aktywność fizyczna to niewątpliwie jeden z nawyków, które mogą pomóc w skutecznej nauce: https://earlystage.pl/blog/2021/10/23/zdrowe-nawyki-ktore-pomoga-dziecku-w-nauce/. Warto zadbać więc o rozsądny podział między czasem nauki i odpoczynku, a w tym drugim przypadku pamiętać o ruchu, wspólnych spacerach, jeździe na rowerze, rolkach. Może polubicie wspólne pływanie albo maluch się zafascynuje tenisem? Rodzaj aktywności nie ma tutaj znaczenia, liczy się to, że aktywność jest regularna, a odpoczynek oznacza coś więcej niż leżenie na kanapie przed telewizorem lub grę na PC.

 

--- Artykuł sponsorowany ---