×

W Elblągu paliwo droższe o blisko 30 groszy! Zapytaliśmy PKN Orlen skąd tak duża różnica?

  • 31.12.2019, 11:16 (aktualizacja 21.01.2019, 20:31)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
W Elblągu paliwo droższe o blisko 30 groszy! Zapytaliśmy PKN Orlen skąd tak duża różnica? fot. Łukasz Nosarzewski
Z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec Elbląga, który spędza Sylwestra w Kielcach. "Witam, tankowałem przed chwilą na stacji PKN Orlen, za paliwo (95) zapłaciłem 4.69 zł za litr, gdy wyjeżdżałem z Elbląga płaciłem za to samo paliwo 4.95 zł za litr.

1. W Kielcach tańsze paliwo niż w Elblągu!

2. Różnica wynosi blisko 30 groszy na litrze

Z nadesłanych zdjęć od naszego Czytelnika wynika, że za litr tego samego paliwa, na tej samej stacji w Elblągu zapłacimy 26 groszy więcej niż w Kielcach.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z biurem prasowym PKN Orlen:

"Cena paliwa na stacji zależy od czynników zewnętrznych, jak np. ceny paliw na międzynarodowych giełdach surowcowych czy kursy walutowe oraz od warunków lokalnych, specyficznych dla konkretnego obiektu. Giełdowe notowania gotowych produktów paliwowych oraz kurs złotego do dolara, powiększone o koszty logistyki hurtowej kształtują hurtowe ceny paliw. Detaliczne ceny paliw zależą od cen hurtowych, kosztów logistyki detalu oraz od lokalnych warunków, w których funkcjonuje dana stacja. Chodzi o różnice w cenach gruntu, w kosztach funkcjonowania stacji (np. płace) a także różnice w potencjale sprzedażowym. Ważne jest też bezpośrednie otoczenie konkurencyjne takiego obiektu"

- odpowiedziało nam Biuro Prasowe PKN Orlen.

A jak sprawa wygląda w innych miastach? Wysyłajcie nam zdjęcia cen ze stacji z innych miast - do tematu powrócimy.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elajla
Elajla 17.01.2019, 03:33
Szefostwo Orlenu powinno wziąć się za pana Jerzego K. za to jak traktuje ludzi ,tyran bez sumienia i zły człowiek.
kim
kim 06.01.2019, 19:43
W trójmieście jest tańsze paliwo
Alwaro
Alwaro 06.01.2019, 13:39
Paliwo mogłoby podrożeć jeszcze o 30 groszy bo denerwuje mnie brak miejsca na parkingach. Myślę,że jakby było jeszcze troszeczkę droższe mniej ludzi by jeździło.
Funtastic
Funtastic 11.01.2019, 20:42
Gdzies by musialy stac samochody z pustym bakiem ?
ASF
ASF 05.01.2019, 23:28
Orlen Małdyty dzisiaj (05.01): 95 4.69, ON 4.95, LPG 2.19
Bigos
Bigos 04.01.2019, 11:22
"Ważne jest też bezpośrednie otoczenie konkurencyjne takiego obiektu." Czyli czy jest zmowa cenowa i czy ktoś się z niej wyłamuje :P
Pozdrawiam wszystkich Polaków
Pozdrawiam wszystkich Polaków 02.01.2019, 20:53
Ja w drugi dzień świąt też coś podobnego zauważyłem. ON w Pasłęku niecałe 5 PLN. Chyba 4.95. A w Elblągu 5.19. Jeżdżę trochę po Polsce i wiem, że są różnice ale chyba troszeczkę stacje paliw w Elblągu przegięły.
Z
Z 08.01.2019, 20:47
Coś nie tak z tą obserwacją. ON w Pasłeku jest droższy niż w Elblągu i to na stałe (w Orlenie). Ceny w pasłeku są raczej równe z cenami w Orlen w Małdytach przy S7. Dla porównania np.02.01.2019 - Orlen Brodnica ON-4.99zl; Orlen Pasłęk ON-5.29zl.!!!
Koral
Koral 02.01.2019, 19:07
msc. Nowe - ON 4,95 zł/l, a w Elblągu 5,17 zł/l, Bliska chyba 4,99.
Żuczek
Żuczek 02.01.2019, 14:28
W Elblągu drożej odkąd pamiętam. Dlatego mieszkając w Gdańsku z wizytą do Elbląga jadę z pełnym zbiornikiem.
Jednakże w Gdańsku też są różnice na Orlenie np. 1.01.2019 Pb95 na Dąbrowskiego 4,83 zł na Kołobrzeskiej 4,69 zł. 14 groszy różnicy na litrze.
Loszka
Loszka 02.01.2019, 07:47
Na krolewieckiej nie jest lepiej, ludzie to smieci potrzebni tylko do wyrobienia norm i zarobienia gory kasy .
Nikt z nikim sie nie liczy a kto nie donosi jest nikim .

Szefostwo zapomina tylko o jednym, mianowicie ;
Nosil wilk razy kilka, poniosa i wilka .
Mikey
Mikey 02.01.2019, 06:56
W Nowym Mieście Lubawskim na Orlenie było po 4,69 za pb95. Nie ma żadnej logiki w tych cenach, bo w większym Gdańsku też jest taniej niż w Elblągu. Najgorszy i tak jest Lotos na elbląskiej Grunwaldzkiej. Gdy w Auchanie płaciłem 4,45, to tam chcieli 4,99.
wokls
wokls 01.01.2019, 21:51
Tankowanie na Orlen w dniu 31.12.2018 w miejscowości Lubawa (koło Iławy) E95 za 4.62zł
gosc
gosc 01.01.2019, 20:53
https://moto.trojmiasto.pl/pal…
AK
AK 01.01.2019, 09:38
Gdansk matarnia luk pb 464 on 498
rydż
rydż 01.01.2019, 00:53
W Dobrym Mieście na Orlenie Pb95 po 4.96 a na stacji Primi 1km dalej 4.50.To jest rozbój s biały dzień.
ET
ET 01.01.2019, 00:40
Nie tankować na ORLENIE niech powiedzą jak ich stacje nazywają się w Niemczech
xyz
xyz 01.01.2019, 00:55
W Niemczech też jest Orlen i "tańsza" marka "Star".Ostatnio na Star tankowałem ON w Hamburgu po 4.9pln w przeliczeniu :)
Merkel
Merkel 31.12.2019, 22:52
Olać orlen
Alwaro.
Alwaro. 31.12.2019, 18:55
Nie tankuję w Elblągu już kilka ładnych lat Malbork Orlen lub Generon na wjeździe paliwo tańsze zawsze o 20-25 groszy dużo dobrego w nowym roku pozdrawiam.
Oxy
Oxy 31.12.2019, 18:49
Przez dwa lata mieszkałem w Stegnie i tam zawsze było droższe niż w Elblągu o okołob5-10 gr. A w sezonie jeszcze więcej
13wStyczniu
13wStyczniu 31.12.2019, 17:55
W zusie w Elblągu powiedzieli mi że jak firma nie wydajna to zamknąć i wyjechac zagranicę więc dziwie się że nie usłyszał proszę się przeprowadzić do Katowic ;)
ET
ET 01.01.2019, 00:42
To zamknąć ZUS i kościół -bo żebrzą
Grand