Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

5 sposobów na tańsze OC w Elblągu

Choć OC w Elblągu nie należy do najdroższych w Polsce, nie jest też tanie. Wydatek co najmniej kilkuset złotych odczuwa w portfelu większość kierowców z tego miasta, dlatego z pewnością każdy z nich chciałby płacić jak najmniej. Jak się okazuje, nie jest to wcale takie trudne – wystarczy skorzystać z jednej lub kilku poniższych porad.
  • 08.10.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
5 sposobów na tańsze OC w Elblągu

1. Zbieranie zniżek za bezszkodową jazdę

O tanim OC mogą zapomnieć kierowcy, którzy nie mają zniżek za bezszkodową jazdę. Automatycznie można do nich zaliczyć osoby młode i niedoświadczonych kierowców, ponieważ zwyczajnie nie mieli oni czasu na wypracowanie zniżek. I właśnie dlatego w ich największym interesie znajduje się bezpieczna, bezszkodowa jazda, dzięki której w ciągu kilku lat mogą zredukować cenę OC nawet kilkukrotnie. Z kolei spowodowanie wypadku, kolizji czy stłuczki wiąże się z odebraniem zniżek, czyli de facto narzuceniem kolejnych podwyżek.

2. Znalezienie najtańszej polisy

Po co przepłacać, skoro nie widać różnicy? To pytanie jest w pełni zasadne w przypadku obowiązkowego dla kierowców nie tylko z Elbląga ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ponieważ w każdym towarzystwie występuje ono w jednakowym brzmieniu i gwarantuje taki sam zakres ochrony, a wysokość składki się różni w zależności od firmy, nie pozostaje nic innego jak wykupienie najtańszego OC. Problem w tym, że najpierw trzeba je znaleźć, do czego konieczne jest wyliczenie składki w wielu towarzystwach. Jak to zrobić?

Aby sprawdzić, ile kosztuje polisa w poszczególnych firmach, warto spotkać się z agentem ubezpieczeniowym. W Elblągu swoje usługi świadczą dziesiątki agentów, dlatego znalezienie kontaktu do takiej osoby nie stanowi żadnego problemu. W trakcie spotkania agent wyszukuje najtańsze OC spośród wśród wszystkich kilkunastu towarzystw, których ofertami dysponuje. Równie skutecznie najkorzystniejszą finansowo polisę można wytypować przez internetowe porównywarki ubezpieczeniowe, takie jak kalkulator-ubezpieczen.pl.

3. Kupno auta z niewielkim silnikiem

Towarzystwa ubezpieczeniowe podchodzą nieufnie do właścicieli aut z pojemnym silnikiem. Im większa jednostka napędowa, tym droższe OC, dlatego nie warto przesadzać w tym zakresie. Krótko mówiąc, jeśli nie chcesz płacić dużo za obowiązkową dla kierowców polisę od odpowiedzialności cywilnej, kup auto z małym silnikiem o pojemności np. 1200 czy 1400 cm3.

4. Rezygnacja z rat

Jeśli przyzwyczaiłeś się do rozkładania płatności na raty, odzwyczaj się od tego. Dlaczego? Ponieważ to po prostu nieopłacalne, gdyż towarzystwa ubezpieczeniowe doliczają nawet 20% dodatkowych kosztów z tego tytułu. Mówiąc wprost, jeśli uregulujesz składkę od razu zamiast w dwóch lub więcej ratach, będzie ona Cię mniej kosztowała.

5. Dodanie drugiego właściciela do dowodu

Należysz do grupy młodych kierowców? A może Twoje doświadczenie za kółkiem wynosi raptem kilka bądź kilkanaście miesięcy? W takim razie spodziewaj się bardzo wysokiej składki na OC, którą możesz obniżyć, jeżeli zarejestrujesz auto nie tylko na siebie, ale również na drugiego kierowcę, o ile wniesie on duże zniżki za bezszkodową jazdę. Tym samym istnieje możliwość obniżenia kosztu zakupu polisy nawet o połowę.

6. Dobranie dodatkowych ubezpieczeń

Gdy poza samym OC zamierasz kupić inne ubezpieczenia, np. autocasco, łączny wydatek na te dwie polisy w ramach pakietu w jednym towarzystwie będzie mniejszy, niż gdybyś nabywał każdą z osobną. To zdecydowanie korzystne rozwiązanie, jeżeli zależy Ci nie tylko na obowiązkowym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej i chcesz zapewnić sobie dodatkową ochronę.

--- Artykuł sponsorowany ---