Nieznany numer - jak poznać telemarketera?

  • 29.08.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Nieznany numer - jak poznać telemarketera?
Telefony nie są już dzisiaj luksusem, który budzi zdziwienie i zachwyt. Dziś niemal każdy jest właścicielem aparatu telefonicznego - nawet kilkuletnie dzieci obsługują smartfony, które bez problemu łączą się z siecią. Internet doskonale współgra z telefonią i żyje z nią w pewnej symbiozie, która umożliwia nam bycie w stałym kontakcie ze znajomymi i najbliższymi. Telefony stały się tez środkiem do prowadzenia marketingu bezpośredniego, a nieznane numery już od dawna dzwonią do nas nawet kilka razy w tygodniu. Czy można sprawdzić właściciela takiego numeru?

Dlaczego nie lubimy nieznanych numerów?

Każdy właściciel telefonu przynajmniej raz spotkał się z sytuacją, w której na wyświetlaczu jego telefonu pojawiał się nieznany numer. Wiele osób zwyczajnie je ignoruje lub wręcz się ich boi. Z czego to wynika? Z pewnością duży wpływ na negatywne postrzeganie niespodziewanych połączeń ma telemarketing. Pracownicy call center często są nachalni i potrafią wielokrotnie wydzwaniać pod ten sam numer. Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje dotyczące różnego rodzaju przestępstw popełnianych drogą telefoniczną. Nie wszystkie połączenia z nieznanych numerów muszą być jednak szkodliwe. Wystarczy, że nasz bliski przyjaciel straci telefon - zostanie on uszkodzony, skradziony lub zagubiony. Pamiętając nasz numer telefonu poprosi kogoś ze swoich znajomych o możliwość wykonania połączenia. Jeśli wygrają nasze niezdrowe nawyki, kompletnie zignorujemy połączenie, które mogłoby pomóc naszemu bliskiemu. To właśnie dlatego warto odbierać każde połączenie. Co jednak w sytuacji, w której nie chcemy podnosić słuchawki a jedynie uzyskać informacje o właścicielu numeru, który próbuje się z nami skontaktować? W takim wypadku warto wykorzystać symbiozę internetu i telefonii, o której pisaliśmy wcześniej.

Sprawdź kto dzwonił

Dzięki internetowi możemy w kilka chwil dowiedzieć się, kto jest właścicielem numeru widniejącego na wyświetlaczu naszego telefonu. Wszystko dzięki sieci, która stała się największą bazą danych w historii ludzkości. Nic więc dziwnego, że świetnie radzi sobie z tak prostym zadaniem. Jednym z serwisów, który oferuje tego rodzaju usługi jest https://pinbook.pl/ktodzwonil. Dlaczego ludzie tak chętnie korzystają z tego rozwiązania? Przede wszystkim pozwala ono ograniczyć liczbę niechcianych połączeń, które zdecydowaliśmy się odebrać. Mamy też możliwość sprawdzenia, kto i w jakim celu zamierza się z nami skontaktować - to bardzo przydatne, zwłaszcza w realiach ogromnej globalnej wioski, w której nasz numer może znajdować się w rozmaitych bazach danych. Może to być także spore ułatwienie dla osób starszych, które najczęściej padają ofiarami telefonicznych oszustów.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: