Czy porównywarka OC przez Internet jest darmowa?

  • 12.08.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Czy porównywarka OC przez Internet jest darmowa?
Jesteś osobą, która nie lubi przepłacać i ceni swój czas? Zamiast samodzielnie zbierać informacje o ubezpieczeniach komunikacyjnych i analizować dane, skorzystaj z porównywarki OC przez Internet. Sprawdź, czy takie narzędzie faktycznie jest darmowe.

Coraz więcej kierowców korzysta z porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych, ponieważ chce wybrać tanią polisę OC. Zainteresowanych byłoby znacznie więcej, jednak część osób obawia się dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z tego narzędzia. Czy tak jest w praktyce?

Jak działa porównywarka ubezpieczeń przez Internet?

Z punktu widzenia użytkownika porównywarka ubezpieczeń działa na bardzo prostej zasadzie. Za przykład niech posłuży http://porownywarka-ubezpieczen.pl/. Aby otrzymać dostęp do cen konkretnych polis, należy wypełnić formularz. Trzeba podać między innymi takie dane jak:

  • rok produkcji pojazdu, markę, model, pojemność silnika,
  • wiek kierowcy,
  • datę wydania prawa jazdy,
  • miejsce zamieszkania,
  • numer rejestracyjny (nieobowiązkowo),
  • numer VIN (dobrowolnie).

Na podstawie uzyskanych informacji, algorytm dokonuje obliczeń. Prezentowane są oferty, z uwzględnieniem ryzyka ubezpieczeniowego dla konkretnego kierowcy. Dzięki temu kalkulacje są bardzo zbliżone do faktycznych wyliczeń – już przy podpisywaniu umowy.

Korzystanie z porównywarki jest bezpłatne

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń jest bezpłatne, co potwierdza między innymi serwis https://ubezpieczamy-auto.pl/. Ubezpieczający nie musi płacić żadnej prowizji. Opłata za korzystanie z narzędzia nie jest pobierana również wraz ze składką. Kalkulacja odbywa się całkowicie za darmo.

Na czym więc zarabiają właściciele takich serwisów? Otrzymują prowizję, jednak wyłącznie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Ubezpieczający nie ponosi żadnych kosztów dodatkowych – jeśli zdecyduje się na ofertę, opłaca tylko składkę. Jej wysokość jest niejednokrotnie o wiele niższa w porównaniu do propozycji przedstawionych w stacjonarnych multiagencjach itp.

Jeżeli cenisz swój czas i wygodę, a przy tym chcesz oszczędzać, porównywarka polis to rozwiązanie idealne. Korzystając z niej, nie ponosisz żadnych kosztów, a otrzymujesz dostęp do najlepszych ofert na rynku ubezpieczeniowym. Masz przy tym dostęp do niej przez 24 godziny na dobę – z każdego miejsca połączonego z Internetem. Dzięki temu kalkulację możesz przeprowadzić kiedy tylko chcesz – niezależnie od funkcjonowania lokalnych oddziałów towarzystw ubezpieczeniowych.  

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: