Czy w Elblągu warto polować na najtańsze OC?

  • 13.03.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Czy w Elblągu warto polować na najtańsze OC?
Doświadczeni i bezszkodowi kierowcy z Elbląga mogą znaleźć naprawdę tanie ubezpieczenie OC. Wystarczy, że skorzystają z kalkulatora OC i nie będą się wahali wypowiedzieć umowę OC w dotychczasowym towarzystwie.

Polacy kochają promocje. Ruszają szturmem na wyprzedaże, polują na najtańsze bilety lotnicze, korzystają z okazyjnych ofert w supermarketach. Można by więc oczekiwać, że podobnie będzie w przypadku OC. Jest jednak inaczej.

Wielu kierowców ubezpiecza się co roku w tym samym towarzystwie, nie myśląc o tym, że mogliby zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, jeśli tylko zdecydowaliby się na wypowiedzenie OC i zakup nowej polisy w innym towarzystwie. W przypadku OC towarzystwa ubezpieczeniowe rzadko bowiem nagradzają lojalnych klientów, woląc skupić się na przyciąganiu okazyjnymi ofertami nowych klientów.

OC za 430 zł w Elblągu?

Czy 430 zł za OC brzmi atrakcyjnie? Właśnie tyle może zapłacić za obowiązkową polisę doświadczony kierowca z tego miasta, jeśli skorzysta z najtańszej możliwej oferty ubezpieczenia. Średnia składka OC w Elblągu dla bezszkodowych kierowców wynosi tymczasem 586 zł. Różnica jest więc bardzo wyraźna.

Oferta przedłużenia OC w dotychczasowym towarzystwie będzie raczej zbliżona  do średniego poziomu cen. Jeśli więc chcesz zapłacić mało za polisę, musisz ruszyć na poszukiwanie najtańszego ubezpieczenia.

Jak upolować najtańsze OC w Elblągu?

Na internetowych forach często można znaleźć pytania w stylu: „Który ubezpieczyciel ma najtańsze OC?”, „Gdzie jest najtańsze OC?”. Nie sugeruj się odpowiedziami wskazującymi jedno słuszne towarzystwo. Cena OC zależy od kilkudziesięciu czynników i każdy ubezpieczyciel ustala indywidualnie, które z nich będą najważniejsze, a które nieco mniej. Jeden będzie patrzył przede wszystkim na historię szkód, a dla innego równie ważne będzie miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Fakt, że Twój kuzyn najtańsze OC znalazł w towarzystwie X, nie oznacza więc, że i dla Ciebie ten ubezpieczyciel będzie miał najkorzystniejszą ofertę.

Aby znaleźć najtańsze OC, nie musisz jednak wcale krążyć po Elblągu od agenta do agenta. Nie musisz też przeglądać po kolei wszystkich stron ubezpieczycieli. Wystarczy, że wejdziesz na stronę kalkulatora OC Ubea.pl i wypełnisz jeden prosty formularz, aby przekonać się, który ubezpieczyciel przygotował właśnie dla Ciebie najlepszą propozycję OC.

Jak działa kalkulator OC?

Kalkulator OC zawiera pytania o wszystkie te czynniki, które liczą się dla ubezpieczyciela w momencie wyliczania składki obowiązkowej polisy. Wypełnij więc wszystkie pola w formularzu zgodnie z prawdą. Inaczej proponowana składka nie będzie pokrywała się z rzeczywistością.

Kiedy już wypełnisz formularz, kalkulator, na podstawie podanych przez Ciebie danych, wyświetli składki OC proponowane przez różne towarzystwa. Nie będziesz więc musiał wpisywać danych na stronie każdego z ubezpieczycieli z osobna i tracić niepotrzebnie czasu. Jeżeli któraś z zaproponowanych składek spodoba Ci się, będziesz mógł ja od razu  zakupić przez Internet. Będziesz mógł także zamówić kontakt telefoniczny z konsultantem, jeśli zechcesz dowiedzieć się nieco więcej o przedstawionej ofercie.

Kalkulator OC zdecydowanie ułatwia polowanie na najtańsze OC, jednak w niczym nie pomoże, jeśli właściciel auta nie zdecyduje najpierw, że takie poszukiwanie najkorzystniejszej oferty chce w ogóle rozpocząć. Wszystko więc zaczyna się od Twojej decyzji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: