Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Imitacja deski na fasadzie budynku

Czy elewacja domu może być niepowtarzalna, estetyczna i na dodatek nie generować nadmiernych kosztów? Jeśli szukasz takiego rozwiązania, to imitacja drewna i jej wykorzystanie na fasadzie budynku może okazać się wskazanym rozwiązaniem.
  • 09.01.2019 16:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Imitacja deski na fasadzie budynku

Potocznie za fasadę budynku uważano od setek lat frontową, najważniejszą jego elewację. Określenie słowem fasada dla tej części obiektu ma akcentować jej dekoracyjność, a czasami monumentalność. Tak więc to przede wszystkim fasada pełni rolę wizytówki całego gmachu, czym wyróżniała się wśród reszty elewacji budynku.

Dzisiaj fasada ma to samo znaczenie, a najczęściej uznaje się ją na tej części budynku, gdzie zamontowano drzwi wejściowe. Fasady zaskakują pomysłami architektów i upodobaniami stylistycznymi właścicieli budynków. Warto jednak też pamiętać, że współcześnie poprzez pojęcie fasady rozumie się też warstwę ochronną budynku. Fasada zabezpiecza więc przed oddziaływaniem na dom czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, wiatr, czy działanie promieni słonecznych i często jej ważnym elementem jest system ociepleń.

Wiemy, że przemyślana elewacja nadaje zamierzony charakter i styl całego domu. Zawsze pożądana będzie estetyka odwołująca się bezpośrednio do natury. Przykładem tego jest imitacja drewna na fasadzie budynku.

Naśladownictwo drewna doskonale prezentuje się zarówno na nowoczesnych osiedlach bloków i domów jednorodzinnych, czy na biurowcach i obiektach handlowych. Zastosowanie jako fasady naturalnego drewna jest poważnym kosztem. Użyte na zewnątrz drewno powinna charakteryzować trwałość i jakość.

Identyczny jak drewniana elewacja jest tynk elewacyjny imitujący strukturę i kolor deski. Przy tym, jest on zdecydowanie tańszy i łatwiejszy w aplikacji. Drobnoziarnisty tynk weber TD327 stosuje się na ścianach zewnętrznych budynków w celu osiągnięcia koloru i struktury surowego drewna. To rozwiązanie jest odporne na porastanie algami, grzybami oraz glonami. Wykonanie fasady z tynku weber TD327 jest bardziej ekonomiczne nawet od ceny zastosowania imitacji drewnianej deski odciskanej z silikonowej matrycy.

Kolory doskonale imitują barwy natury dzięki zastosowaniu na ułożonym tynku produktu bejca akrylowa weber FM361 o satynowym wykończeniu. Bejca jest dostępna w dziesięciu kolorach drewna. Elewację można więc pokryć imitacją drewna w kolorze białej brzozy, albo palisandru, czy też sosny lub innych, popularnych drzew. Wymagana przez nas intensywność wybranej barwy możemy dowolnie regulować ilością zastosowanych warstw bejcy.

Łatwo też wykonać na fasadzie prace dające efekt niepowtarzalnych słojów drewna. Robimy to za pomocą prostego narzędzia dedykowanego imitacji deski.

Imitacja drewna na fasadzie wykonana w systemie weber.therm DECOR pozwala uzyskać szeroki wachlarz możliwości naśladowania natury.

--- Artykuł sponsorowany ---