Wkrótce Strażnicy Miejscy i policjanci Cię odwiedzą. W Elblągu ruszają kontrole!

  • 15.03.2019, 11:26 (aktualizacja 15.03.2019 11:33)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Wkrótce Strażnicy Miejscy  i policjanci Cię odwiedzą. W Elblągu ruszają kontrole! fot. UM Elbląg
Straż Miejska w Elblągu informuje, że w terminie od 25 do 29 marca 2019 r. na terenie miasta zostanie przeprowadzona akcja „Posesja”.

 

Celem akcji jest dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście, jak i przypomnienie właścicielom, zarządcom oraz jednostkom usługowym i produkcyjnym o obowiązkach w zakresie utrzymania porządku i czystości w obrębie ich nieruchomości.

Wzorem lat ubiegłych zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, urzędu miejskiego, spółdzielni mieszkaniowych, zarządu budynków komunalnych oraz zarządców wspólnot mieszkaniowych zapewnią należytą fachowość i skuteczność prowadzonych działań.

Po dwóch tygodniach od zakończenia akcji strażnicy miejscy dokonają rekontroli zanieczyszczonych terenów wskazanych do uprzątnięcia. Jeżeli właściciele nie wywiążą się z obowiązku ich uporządkowania będą wyciągnięte w stosunku do nich sankcje karno - administracyjne.

W związku z tym Straż Miejska przypomina!

Obowiązkiem właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością, jest utrzymywanie jej w należytym porządku i czystości.

Obowiązek taki nakłada Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.

Należy więc przystąpić do niezwłocznego uporządkowania podległych terenów.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kim
kim 15.03.2019, 19:48
Niech Straż Miejska weżmie się za tereny podległe ZBK tam najwięcej śmieci i nie posprzątane po zimie
Irek
Irek 15.03.2019, 19:11
A ja zapraszam najpierw do Anglii, Mimo że w W.B . Każda nieruchomość jest obciążona podatkiem na żecz miasta w wysokości od £120 do £180 . A w przypadku mieszkań dochodzi jeszcze fundusz remontowy ,od £70 do £180 . To jeszcze tak brudnego kraju pozbawionych śmietników miejskich to jeszcze nie widziałe. A byłem w wielu krajach.Więc te nasze góry śmieci przy tych Angielskich to tak jak by nam wiatr papierek zdmuchną z ręki.
Ziuteks
Ziuteks 15.03.2019, 18:49
Zapraszamy do śmietnika przy ulicy Leszno.Brud, smród i cała okolica zawalona lotnymi śmieciami...
Luk
Luk 15.03.2019, 18:43
Niech Policja i Straż Miejska karze osoby śmiecące, a nie ludzie butelki szklane, plastikowe wyrzucaja na ziemie bez konsekwencji. Ich karać.
grzeda
grzeda 15.03.2019, 17:31
Policja to niech się za bandytów weźmie bo w Elblągu słabo im to idzie.Zdjęcia sprawcy adres a oni umożenie .

Pozostałe