Odliczamy dni do Wiosny…Teatralnej

  • 15.03.2019, 10:46
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Odliczamy dni do Wiosny…Teatralnej
31 marca w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu rozpocznie się 18. edycja Elbląskiej Wiosny Teatralnej. Będzie to niepowtarzalna okazja zobaczenia na jednej scenie gwiazd takich jak Jerzy Stuhr, Wojciech Malajkat, Piotr Polk, Edyta Olszówka, Waldemar Malicki czy Tomasz Jachimek. Każda Elbląska Wiosna Teatralna ma na celu zaprezentowanie widzom różnorodnego repertuaru, aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Z niecierpliwością czekamy więc na rozpoczęcie kolejnej Wiosny Teatralnej, która od lat skupia miłośników teatru z naszego miasta i całego regionu

 

W programie tegorocznej edycji znalazły się między innymi spektakl "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej z Sonią Bohosiewicz, Renatą Dancewicz, Izą Kuną, Antonim Pawlickim i Jerzym Stuhrem oraz "Nasze żony" w obsadzie trzech mistrzów aktorstwa : Wojciecha Pszoniaka, Piotra Polka i Wojciecha Malajkata. Wiosna Teatralna to jednak nie tylko spektakle.

Wyjątkowym elementem programu 18. Elbląskiej Wiosny Teatralnej będzie wystawa rzeźb autorstwa Waldemara Cichonia, doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Rzeźbiarz pracuje w drewnie, kamieniu, ceramice, brązie. Jego instalacja „Kaczka Dziwaczka” w 2006 r. uznana została przez redaktor Dorotę Jarecką z Gazety Wyborczej za prowokację artystyczną roku. 

Wystawę „Rzeźby” rozpocznie wernisaż, który odbędzie się na foyer Dużej Sceny 27 marca. Wystawa potrwa do 15 kwietnia.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe