Odkryto bursztyn w Mierzei Wiślanej!

  • 12.03.2019, 19:25 (aktualizacja 12.03.2019 19:34)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Odkryto bursztyn w Mierzei Wiślanej! Fotolia
Podczas przygotowań do przekopu Mierzei Wiślanej przeprowadzono badania na obecność bursztynu. Wyniki potwierdziły przypuszczenia z 2016 roku. Ministerstwo Środowiska analizuje jak duże są złoża i ile mogą być warte - poinformował portal wnp.pl.

 

Decyzję o ewentualnym jego wydobyciu zdecyduje Ministerstwo.

"Trzy lata temu wartość ewentualnych złóż szacowano nawet na 880 mln złotych"

- donosi serwis informacyjny Onet.

O inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej rozmawialiśmy dziś z senatorem Jerzym Wcisłą. Cały zapis z naszej dzisiejszej rozmowy znajduje się poniżej:

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zla
Zla 13.03.2019, 14:45
Głupa dobrze palą wiedzieli od początku co tam jest tylko z ludzi glupkow chcą zrobić
Bursztyn
Bursztyn 13.03.2019, 11:08
I mózg redaktora
Rozsądny
Rozsądny 13.03.2019, 09:49
A kto robił badania geologiczne? I jakoś cicho było wcześniej. Sprawdzali i nic nie stwierdzili a teraz nagle po wycince drzew znaleźli? Debili z ludzi robią i to za ich pieniądze. Po co tam tyle Policjantów było i pilnowało? Czego pilnowali? Drzewo? Zawsze chodzi o kasę dla swojaków!!!
vicia
vicia 13.03.2019, 08:47
a po co kolejny artykuł i reklama tego Wcisły, już patrzeć na niego nie można, nigdy nic nie zrobił pożytecznego dla miasta. A może tak opowie o hangarze za 3 miliony złotych dla niego i jego pływających kolesi
bbb
bbb 13.03.2019, 08:02
no to teraz będzie wielki dziki najazd wydobywaczy wszelkiej maści

Zeglarz
Zeglarz 12.03.2019, 23:46
Gdyby leper żył to by ich przekopal ale ze stolkow dlatego go wyeliminowali zaduzo wiedział piją wino w godzinach pracy za lampkę płacą po 600 lub 700 zł ludzie ranty na cały miesiac tyle maja ale co damy im po 20 zł podwyżki niech się cieszą rozpieprzaja nasze pieniądze ino furczy i sie bawią wiecznie te same spiewki przed wyborami

Żeglarz
Żeglarz 12.03.2019, 23:27
Kieszenie tych co zdecydowali o przekopie się zapelnią i kąta trzeba zapewnić byt rodzinie Di paru pokoleń puki jest się przy korycie
Jurek
Jurek 12.03.2019, 20:09
Tu cały czas był bój o złoża bursztynu :) Przekip jest na dalszym planie !!!!!
on
on 12.03.2019, 20:00
Ludzie pracujący przy budowie troszkę sobie dorobią na bursztynie. Założe się że jakiś ułamek procenta trafi do ich kieszeni; )
elblążanka m
elblążanka m 12.03.2019, 19:57
Jak odkryto! Od setek lat tam jest i wszyscy o tym wiedzą! Nie róbcie z ludzi tępaków, płukanie nocą ziemi o czymś świadczy. To nielegalne jest , wiadomo. Odkryto, ha ha.

Pozostałe