Nikt nie skorzystał z programu „Mieszkanie plus” na Warmii i Mazurach”

  • 07.12.2018, 17:32
  • Łukasz Nosarzewski
Nikt nie skorzystał z programu „Mieszkanie plus” na Warmii i Mazurach” fot. Express Elblag
„Dotychczas nie zakończono żadnych inwestycji w województwie warmińsko-mazurskim” – odpowiedziało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na interpelację posła Jacka Protasa.

„Ponad 5 miesięcy czekałem na odpowiedź na interpelację dotyczącą programu Mieszkanie Plus w naszym województwie. Niestety, w piśmie Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji możemy przeczytać, że „w województwie warmińsko-mazurskim dotychczas nie zakończono żadnych inwestycji”. Oznacza to, że w tak dużym regionie jak Warmia i Mazury, ani jedna rodzina nie wprowadziła się do nowego lokum, a bilans programu wynosi 0″ – poinformował poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas.

„Z uwagi na potrzeby mieszkaniowe mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego zwracam się z pytaniami: Ile mieszkań w ramach programu „Mieszkanie Plus” wybudowano w województwie warmińsko-mazurskim? Ile mieszkań oddano do użytkowania mieszkańcom? Gdzie w regionie obecnie prowadzone są inwestycje mieszkaniowe i ile lokali w skali województwa obejmują?” – pytał Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju poseł Jacek Protas.

„W województwie warmińsko-mazurskim dotychczas nie zakończono żadnych inwestycji, natomiast planowane jest rozpoczęcie inwestycji mieszkaniowych we współpracy z lokalnym samorządem (w formule zbliżonej do Partnerstwa Publiczno-Prywatnego). Analizowane są 2 projekty w Nidzicy oraz w Elblągu. Łącznie może tam powstać 287 mieszkań o wartości 73,2 mln zł. Jednocześnie informuję, że liczba projektów znajdujących się w trakcie analiz zmienia się z dnia na dzień, stąd trudno o jednoznaczne dane dotyczące lokalizacji i kwot. Dotychczas nie zakończono żadnych inwestycji w woj. warmińsko-mazurskim.” – czytamy w odpowiedzi Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

 

Łukasz Nosarzewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 02.09.2019, 12:14
Ciekawe ile terenów pod zabudowę mieszkań +, przeznaczyła władza samorządowa? Co zadziałał w tym kierunku Jacek Protos za rządów PO.
oszukany _i_wykorzystywany
oszukany _i_wykorzystywany 27.07.2019, 10:17
planowane jest, analizowane są, znajdujących się w trakcie analiz - ehhh szkoda gadać. Warmia i Mazury, to tereny zapomniane i dyskryminowane przez warszawskich decydentów. W poprzedniej kampanii można było usłyszeć to samo co teraz. Nie oddam na was oszuści mojego głosu. Drugi raz nie dam się nabrać.

Pozostałe