MOPS daje pieniądze, alkoholicy je przepijają. MOPS odpowiada!

  • 27.02.2019, 13:23
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
MOPS daje pieniądze, alkoholicy je przepijają. MOPS odpowiada! fot. Truso.tv
Radny Marek Pruszak złożył po liście elblążanki interpelację dotyczącą świadczenia pomocy na rzecz osób uzależnionych od alkoholu.

 

"Zagrożeniem jest alkoholizm, który jawnie wspierany jest przez MOPS, który przyznaje zasiłki osobom uzależnionym od alkoholu pomimo marnotrawienia tych środków na alkohol, co w kodeksie MOPS jest wyraźnie zakazane"

- wskazuje  w liście do Marka Pruszaka mieszkanka Elbląga.

Radny Marek Pruszak złożył interpelację:

"W związku z pismem skierowanym do mnie przez mieszkankę Elbląga proszę o wyjaśnienie stanu faktycznego świadczonych form pomocy wobec osób uzależnionych od alkoholu na terenie Gminy Miasto Elbląg. Proszę o ustosunkowanie się do zarzutów"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprzeczył tezom postawionym w liście elblążanki:

"MOPS traktuje wszystkie osoby wymagające pomocy na równi, a każda sprawa, która trafia do pracowników Ośrodka rozpatrywana jest wnikliwie i indywidualnie pod kątem potrzeb klienta. (...) Zapewniam, że działania MOPS w Elblągu nie ograniczają się jedynie do udzielana pomocy w formie pieniężnej. Mając na uwadze, iż problem alkoholowy może być przyczyną innych trudności w życiu codziennym, ośrodek podejmuje działania wielotorowo:

- edukacja w zakresie szkodliwości używania alkoholu

- świadczenia poradnictwa specjalistycznego

- objęcie rodzin wsparciem asystenta rodziny

- aktywizacja społeczna i zawodowa

- udzielanie świadczeń pieniężnych i w formie niepieniężnych "

- czytamy w odpowiedzi.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pawlo
Pawlo 24.08.2019, 20:43
pozabierać renty dla pijaków chce taki mieć pieniądze to do roboty
Bela
Bela 20.04.2019, 20:52
Mops mija sie z celem moja mama nie mogla pracowac bo jest chora mopsianki z laski dawaly marne grosze i z wielka awantura a potem jak dostala emeryture swoja pierwsza to mops zarzadal od mojej mamy zwrotu 50 zl smieszna suma i mopsianki zalosna instytucja ale zabierac dzieci to pierwsze kiedy znajdzie sie ktos kto da nam nowa wladze w elblagu
123
123 01.03.2019, 15:16
ha ! mało tego !! A na koniec roku jak pula zostanie dla biednych ludzi pracownicy dzielą miedzy sobą ...
Mariusz Ś.
Mariusz Ś. 03.03.2019, 10:18
Na wynagrodzenia pracowników nigdy nie są przeznaczane środki pieniężne dla klientów pomocy społecznej.
pecia
pecia 01.03.2019, 08:02
Przeciez to zadna tajemnica ze ALKOHOLICY dostają od panstwa pieniądze,mieszkam na wsi i WSZYSCY alkoholicy dostają pieniadze z gminy .Cały system do wymiany ,zadnych pieniedzy tylko zywnosc w sklepie ,ani grosza na rękę.
Cha cha
Cha cha 28.02.2019, 20:09
Pech chciał, że poważnie zachorowałam i nie miałam pieniędzy na wykupienie drogiego antybiotyku. Poszłam do MOPSu i dowiedziałam się, że procedury wymagają czasu nawet do dwu tygodni. Odechciało mi się wszystkiego...
Norbert
Norbert 04.03.2019, 04:12
Miałem to samo rok temu wyszedłem ze szpitala wypisali mi leki za 300 zero wsparcia . alkoholizm to choroba znam osoby co z tego właśnie powodu nie pija po 20 lat. po mnie weszli wczorajsi panowie i dostali świadczenia na piwo bo maja jeszcze prace na lewo w ten sposób maja darmowe piwo a i komornik się nie czepia
Mariusz Ś.
Mariusz Ś. 03.03.2019, 10:24
Może warto za nim człowiek uda się po pomoc do OPS, aby zapoznał się z podstawowymi zasadami dot. korzystania ze świadczeń. To nie pracownicy socjalni ustalają przepisy.
W
W 01.03.2019, 06:25
Nie no pewnie...zamiast czekać pracownik socjalny powinien od razu ci wyciągnąć kasę z kieszeni. Nie ośmieszaj się człowieku. Normalna osoba ma oszczędności na czarną godzinę a nie leci w te pędy do Mopsu. A zresztą poczytajcie najpierw ustawę a później zgłaszacie swoje mądrości. Przepisy to przepisy. Nikt nie będzie stosował samowolki, bo delikwentowi zabrakło pieniędzy na antybiotyk. Śmiechu warte
ANTY LEWAK
ANTY LEWAK 28.02.2019, 18:24
Chwila! To jeżeli ja będę miał mały kryzys, ale pracuję i dochód przekroczę o powiedzmy 5 złotych, a taka łajza co z wyglądu nos kalką wyciera będzie lepszy ode mnie i dostanie,bo biedny nie pracuje?
M.
M. 01.03.2019, 11:40
Tak to niestety wygląda, ewentualnie dostanie Pan zasiłek 640 złoty, bo renty zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla "chorych" na chorobę alkoholową, a Panu powiedzą że można papiery do ZUS złożyć i tam o rentę się starać.
Pozdrawiam M.
M.
M. 28.02.2019, 12:18
MOPS to Elbląska porażka pijaki dostają po 1200 złoty renty socjalnej, a normalny człowiek który musi rano wstać i iść do pracy dostaje 1600 bo musi dołożyć swoją dolę na menelstwo... pracownik socjalny przychodzi na "kontrolę" rozmawia z osobą tak pijaną, że ledwo siedzi i nie widzi przeciwwskazań do dalszego pobierania zasiłku. Wiem to z autopsji bo mieszkam w takiej dzielnicy gdzie jest to normą.
Pozdrawiam M.
Mariusz Ś.
Mariusz Ś. 03.03.2019, 10:28
Renty socjalne od wielu lat wypłaca ZUS nie pomoc społeczna. Ponadto renta socjalna nie wynosi 1200zł.
Piotr
Piotr 03.03.2019, 10:03
Mops od prawie 20 lat nie płaci rent socjalnych...
Zyfox
Zyfox 27.02.2019, 17:00
Nie zgadzam się z odpowiedzią MOPSu w Elblągu.
Mogę wskazać adresy, gdzie pchane są pieniądze i materialna pomoc osobą, które chleją, nie pracują bądź nigdy nie pracowały, przywożone codziennie obiadki, taki typ jeden z drugim po piwo i wódę taksówką jeżdżą. Ile razy w roku normalny człowiek z taksówki korzysta? A taki hlejus 2-3 razy w tygodniu.
Odnośnie obiadów zostawiane są w reklamówkach na skrzynce pocztowej i nawet doworzący nie sprawdzają czy ta osoba jest w domu, albo kto odbiera te obiady.
Szlak mnie trafia jak to widzę.
Dzieje się to pomimo informowania MOPSu.
TE PIENIĄDZE CHCĘ BY BYŁY PRZEZNACZONE NA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE!!! a nie na moczymordy, które dostają rętę tylko dlatego, że chleją piwo czy wódkę. Uwierzcie mi, że jak pozabiera się renty alkoholikom to niepełnosprawni bęfdą mieli dla siebie i to jeszcze z górką.
Mops paranoja
Mops paranoja 27.02.2019, 16:50
Za to co MOPS przyznaje długo nie pobaluje nawet kaca nie wyleczy z tego co się orientuję MOPS przyznaje po ok 50 a 90 zł miesięcznie niech idą do GOPS tam dostaną razy 10.Niby jedna ustawa a taka rozbieżność pomocy potrzebującym
Gość
Gość 27.02.2019, 16:37
Nie wszyscy którzy mają 500 na dziecko to patologia .przestańcie pisać takie rzeczy, zgadzam sie ze połowa rodzin nie przeznacza tych pieniędzy na dzieci ale sa tacy którzy wydają je na dzieci . Zastanowcie sie ludzie co piszecie. Aljocholik jak dostanie bon żywnościowy to sprzeda i będzie miał na picie, bo takiemu trzeba pomóc, a jak matka prosi o dofinsowanie do rehabilitacjii dla dziecka to nie ma pieniędzy
Elbląg
Elbląg 27.02.2019, 16:29
Pomoc owszem jest potrzebna takim ludziom ale zamiast pieniędzy dawać do ręki można je przelać na sklep aby potrzebujący spożytkował je biorąc jedzenie a nie alkohol
ANTY LEWAK
ANTY LEWAK 28.02.2019, 18:28
Taka łajza kiedyś chciała mi odsprzedać kawę zbożową, na etykiecie było jak byk NIE PODLEGA SPRZEDAŻY! Zabrać renty pijackie i do roboty, a jak nie to obóz pracy przymusowej.
muzyk64
muzyk64 27.02.2019, 15:18
podobnie jest z 500 na dzieci..qwa patologia..a dzieci zaniedbane..co ten PiS wyprawia !
Ja
Ja 05.03.2019, 14:21
Nie wszyscy co biorą 500 plus są alkoholikami , patolami czy menelami wyprasza sobie ty nie jesteś pstologiczny?
elblążanka60
elblążanka60 27.02.2019, 14:56
Nie jest tak jak piszą ,sama kiedyś korzystałam z pomocy i widziałam ,słyszałam jak jest rozpatrywane i to ze alkoholicy otrzymują pomoc finansową ,Przychodzą nawet pod wpływem alkoholu do kasy po przyznaną zapomogę finansową ..Nie twierdze że nie potrzebna im pomoc ,owszem tak ale w innej formie.częste kontrole na co wydają pieniądze .A nie wysyłają ludzi aby skontrolować np: samotną matkę która stara się aby dzieci miały co jeść i ubrać
pan