Uwaga na pieszych. 3 potrącenia w Elblągu w ciągu dnia

  • 24.11.2021, 14:55
  • www.expresselblag.pl
Uwaga na pieszych. 3 potrącenia w Elblągu w ciągu dnia
Wczoraj policjanci z Elbląga odnotowali trzy przypadki potrąceń niechronionych uczestników ruchu drogowego. Słaba widoczność pieszych i nieostrożność kierowców to te czynniki, które wpływają bezpośrednio na zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność.

Do potrąceń dochodziło na ulicy Robotniczej, Placu Wolności oraz Legionów. (przyp. przez red.)

Największe obrażenia odniosła 69-letnia kobieta, która została potrącona przy Placu Wolności w Elblągu. 41-letni kierowca opla był trzeźwy. Kobieta doznała złamania żebra oraz łopatki. Trafiła do szpitala wojewódzkiego w Elblągu.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że winę za wypadek ponosi kierowca. To on nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Obydwaj uczestnicy byli trzeźwi. Sprawa jest wyjaśniana przez wydział ruchu drogowego elbląskiej policji.

Słaba widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego i nieostrożność kierowców to te czynniki, które wpływają bezpośrednio na zdarzenia. Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w starciu z samochodem, zawsze jest na straconej pozycji. Dzięki odblaskom jest widoczny, przez to bezpieczniejszy na drodze. Policjanci apelują o ostrożność.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Muuuuu
Muuuuu 26.11.2021, 08:02
Takie nadano prawa pieszym "święte krowy"! mogą wchodzić kiedy chcą gdzie chcą i kiedy chcą!!!!!!!
Tu jest Polska a nie polin!
Tu jest Polska a nie polin! 24.11.2021, 22:29
Jesli zobaczę patrol przy sklepie a pieszy przebiegnie mo przed samochodem, zapisze to w kamerze i wyślę gdzie trzeba Dość bezkarność dla policji. A za kagańce chcecie karać? Podstawa prawna Panowie! Ludzie OBUDŹCIE SIĘ WRESZCIE.

Pozostałe