Trwa śledztwo w sprawie pożaru w Gronowie Górnym

  • 22.11.2021, 14:16 (aktualizacja 22.11.2021, 14:24)
  • www.expresselblag.pl
Trwa śledztwo w sprawie pożaru w Gronowie Górnym fot. Łukasz Nosarzewski
W Prokuraturze Rejonowej w Elblągu od dnia 19 listopada toczy się śledztwo w sprawie zaistniałego w nocy z 17 na 18 listopada 2021 roku w Gronowie Górnym pożaru tworzyw sztucznych - recyklatów służących do produkcji polipropylenu składowanych na terenie jednej z firm prowadzących działalność gospodarczą w tej miejscowości tj. o czyn kwalifikowany z art. 163 paragraf 1 punkt 1 kk.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledztwa zapaleniu uległy palety z plastikowymi materiałami. Obecni w chwili zaistnienia zdarzenia na terenie zakładu pracy pracownicy zostali ewakuowani niezwłocznie po ujawnieniu pożaru. Jak wynika z dokonanych ustaleń zaistniały pożar w szybkim tempie rozprzestrzeniał się doprowadzając do uszkodzenia pobliskiego torowiska kolejowego oraz znajdującej się na nim trakcji elektrycznej - podaje prokuratura.

W efekcie tego niezbędnym było wyłączenie z użytkowania odcinka torowiska kolejowego zagrożonego pożarem oraz odłączenie od zasilania występującej tam trakcji elektrycznej. Na miejscu zdarzenia w akcji ratowniczo - gaśniczej uczestniczyły liczne zastępy Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. W efekcie podejmowanych przez strażaków działań nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na znajdujące się w pobliżu halę produkcyjną, budynki oraz zarośla. Wskutek zaistniałego pożaru spaleniu uległy wszystkie materiały znajdujące się na placu, na którym doszło do zdarzenia wraz z naczepą od samochodu ciężarowego.

Jak poinformowała prokuratura, ponadto zniszczeniu uległ metalowy dach znajdujący się nad częścią placu składowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie odniósł jakichkolwiek obrażeń ciała. Prowadzone czynności ratowniczo - gaśnicze na miejscu zdarzenia zakończone zostały w godzinach wieczornych w dniu 18 listopada 2021 roku. Aktualnie na miejscu zdarzenia podejmowane są działania związane z dogaszaniem pogorzeliska co pozwoli na wejście na jego teren i wykonanie tam niezbędnych czynności procesowych zmierzających do ustalenia przyczyn oraz przebiegu zaistniałego pożaru.

W chwili obecnej trwa szacowanie strat powstałych wskutek zaistniałego zdarzenia. Według stanu na chwilę obecną nie została jednoznacznie ustalona przyczyna, wskutek której doszło do powstania pożaru.

Red.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe