Policyjna akcja "maseczka" w CH Ogrody [ZDJĘCIA]

  • 28.10.2021, 11:27
  • www.expresselblag.pl
Policyjna akcja "maseczka" w CH Ogrody [ZDJĘCIA]
Korzystanie z maseczek zasłaniających nos i usta podczas przebywania w gronie innych osób w miejscach publicznych, to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale to również oznaka troski o zdrowie nas wszystkich. Dlatego policjanci i pracownicy elbląskiego centrum handlowego zadbali o to, by wśród osób przebywających w obiekcie nie znalazły się takie bez maseczki. Dyrekcja placówki zadbała o zorganizowanie maseczek, które później trafiły do osób, które o nich zapomniały wchodząc do budynku. Wszystko po to, by jeszcze skuteczniej walczyć z epidemią koronawirusa.

 

Policjanci z elbląskiej komendy nieustannie sprawdzają zdyscyplinowanie mieszkańców Elbląga we wspólnej walce z koronawirusem. Przypominają o obowiązku przestrzegania wprowadzonych ograniczeń, a podczas służb patrolowych kontrolują również punkty handlowe i usługowe, zwracając uwagę, czy przemieszczające się tam osoby przestrzegają nakazu korzystania z maseczek.  

W trakcie jednej z takich kontroli, na terenie elbląskiego centrum handlowego, policjanci nie tylko upominali osoby, które nie założyły maseczki, ale również wspólnie z pracownikami obiektu rozdawali maseczki ochronne osobom, które o nich zapomniały. Maseczki zostały zorganizowane przez kierownictwo obiektu i trafiły do osób, które z różnych względów ich nie posiadały. Tym razem policyjne interwencje skończyły się na pouczeniach i krótkim instruktażu, w jaki sposób prawidłowo korzystać z maseczki tak, aby spełniała ona swoje funkcje ochronne. Jednak osoby, które świadomie będą lekceważyć obowiązujące przepisy, będą również musiały się liczyć z grożącymi im konsekwencjami, a tym może być mandat karny w wysokości do 500 zł lub wniosek o ukaranie skierowany do sądu, który może orzec karę nawet dziesięciokrotnie wyższą.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M.
M. 28.10.2021, 20:12
Nie wnikając w szczegóły na temat noszenia tych maseczek, które w dalszym ciągu jest nielegalne. Rozdają te maseczki ludziom wszyscy łapią to swoimi brudnymi łapami i tak kolejna osoba wkłada łapy do tego pudełka i kolejna. To jest logika jak ta cała akcja która nie ma podstaw prawnych.
Damian
Damian 28.10.2021, 19:14
Dlaczego w tym artykule piszecie kłamstwa? Noszenie maseczek jest obowiązkiem wynikającym z prawa? Nieprawda. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Poza tym popieracie niszczenie ludzi i odbieranie podstawowych praw tym ludziom. Dobrze wiecie, że to sztucznie nadmuchana pandemia. Autor artykułu powinien się wstydzić i stanąć przed sądem. Zmień swoje nastawienie, bo szkodzisz wielu ludziom. Nie interesuje mnie to, że masz presję ze strony przełożonych. Nie bądź egoistą człowieku. Nie przyczyniaj się do tego bardzo szkodliwego kłamstwa. Zastanów się nad swoim sumieniem jeszcze raz.
Tu jest Polska a nie polin.
Tu jest Polska a nie polin. 28.10.2021, 13:19
W dalszym ciągu nie ma podstawy prawnej do karania za brak szmaty.
Marcin
Marcin 28.10.2021, 15:36
Oczywiście, że jest podstawa prawna :) proszę przeczytać art. 46 i 47 ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu chorób, Art. 46 mówi ,że rozporządzeniem można wprowadzać ograniczenia a art.47 pkt. 13 mówi, że ograniczeniem może być maseczka :)
Tu jest Polska a nie polin.
Tu jest Polska a nie polin. 29.10.2021, 10:24
Mylisz się. Dobrze przeczytaj i zweryfikuj. A co jest najwyższym aktem prawnym?
J.w
J.w 28.10.2021, 20:13
Tak jest to legalne, że każdy sąd oddala wystawione mandaty.
koleś
koleś 31.10.2021, 06:06
Nieprawda że oddala.. W marcu na ulicy zatrzymali mnie bez maseczki . Nie przyjęlem mandatu. Skierowano sprawę do sądu. Ja mimo że dostarczyłem że mam problemy psychiczne i zaburzenia osobowości . dostałem z sądu zapłatę 500 zł. Odwołałem.się . Dostałem pismo że powołali biegłego psychiatrę że ma wypowiedzieć się czy nie mialem świadomości w załoźeniu maseczki czy miałem świadomość i zrobiłem to celowo. Wyznaczono mi sprawę w styczniu .
Róża
Róża 28.10.2021, 12:04
Jaki mięśniak ten policjant ze zdjęć wow.
Koksik
Koksik 28.10.2021, 20:18
Lubisz takich nie.
Róża
Róża 29.10.2021, 14:03
A co tobie do tego??? Lubię,a co nie mam prawa?

Pozostałe