Policja w Elblągu zachęca do zainstalowaniu aplikacji „Kwarantanna domowa"

  • 28.10.2021, 10:59
  • www.expresselblag.pl
Policja w Elblągu zachęca do zainstalowaniu aplikacji „Kwarantanna domowa"
Policjanci oraz przedstawiciele innych służb i instytucji wciąż prowadzą kontrole osób objętych kwarantanną domową w związku z epidemią koronawirusa. Żeby ułatwić im to zadanie, a także usprawnić kontakt z osobami, których kontrole dotyczą, funkcjonuje aplikacja „Kwarantanna domowa". Umożliwia ona potwierdzenie miejsca przebywania, przeprowadzenie oceny stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają możliwości zrobić tego samodzielnie.

 

Zasady kwarantanny są ściśle określone i obejmują m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym jest ona odbywana. To bardzo ważne, by osoby objęte kwarantanną przestrzegały jej zasad.

To m.in. od ich postawy i odpowiedzialności zależy, jak szybko uda nam się uporać z pandemią. W przestrzeganiu tych zasad pomaga aplikacja „Kwarantanna domowa". Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek z niej korzystać. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna.

Można ją pobrać ze sklepów Google Play lub App Store.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweł
Paweł 31.10.2021, 17:29
Tak prowadzą kontrolę. Do 3 listopada cała rodzina w izolacji domowej po pozytywnym teście a od 4 dni ani aplikacja nie jest aktywna, ani nikt się nie kontaktuje. System padł

Pozostałe