Elblążanin ukarany za kwarantannę!

  • 21.10.2021, 12:23
  • www.expresselblag.pl
Elblążanin ukarany za kwarantannę!
35-letni mieszkaniec Elbląga zlekceważył obowiązek odbywania kwarantanny w miejscu zamieszkania. Mężczyzna zamiast siedzieć w domu urządzał sobie spacery po mieście. Sąd ukarał go grzywną w wysokości 2 tys. zł.

 

Na początku maja br. 35-letni mieszkaniec Elbląga został objęty kwarantanną, gdyż był podejrzany o nosicielstwo COVID-19. Zlekceważył nakaz służb i zamiast siedzieć w domu urządzał sobie spacery po mieście.

Ujawnili to policjanci kontrolujący mężczyznę. Skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Zapadł wyrok nakazowy. 35-latek musi zapłacić 2 tys. zł grzywny. To cena za lekkomyślność i brak poszanowania bezpieczeństwa innych.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tu jest Polska, a nie polin!
Tu jest Polska, a nie polin! 21.10.2021, 12:35
Powinien ciągu siedmiu dni się odwołać od nakazu. Kwarantanna jest niezgodna z prawem, a testy są niewiarygodne i nie służą do takich rzeczy jak badanie srovida. Tak samo noszenie kagańca. Ludzie czytajcie swoje prawa.

Pozostałe