Przekop Mierzei: wszystkie drzewa już wycięte!

  • 20.02.2019, 14:03 (aktualizacja 20.02.2019, 14:07)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Przekop Mierzei: wszystkie drzewa już wycięte!
Dziś, 20 lutego o godzinie 9.00 zakończono wycinkę drzew pod przekop Mierzei Wiślanej. Prace trwały 5 dni jednak ze względów bezpieczeństwa nadal obowiązuje dla tego terenu całkowity zakaz wstępu aż do odwołania.

 

15 lutego br. Urząd Morski w Gdyni - inwestor wskazany ustawą z dnia 24 lutego 2017 r. o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - otrzymał od Wojewody Pomorskiego zezwolenie na realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. W związku z powyższym i zgodnie z Art. 25 ust. 1-3 ww. ustawy, UM w Gdyni podpisał z Nadleśnictwem Elbląg stosowne porozumienie obejmujące wycinkę drzew i krzewów oraz ich uprzątnięcie. Prace te mają wyłącznie charakter prac przygotowawczych.

Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą. Wydana przez Wojewodę Pomorskiego decyzja poprzedzona została raportem oddziaływania na środowisko oraz wydaniem pozwolenia wodno-prawnego.

Na przeniesienie gatunków podlegających ochronie uzyskano stosowne derogacje RDOŚ w Gdańsku. Podjęte prace realizowane były w standardowej procedurze jaką stosuje się do innych inwestycji regulowanych ustawami. Z procedury tej korzystano między innymi w przypadku realizacji takich inwestycji jak: kolej metropolitalna (13 ha); Trasa Słowackiego (3 ha); Lotnisko Kosakowo (7,2 ha); obwodnica kościerska (10 ha) i inne. 

Warto przy tym zaznaczyć, że Sejm RP przyjął w/w ustawę wyjątkowo zgodnie gdyż głosowało za nią 402 spośród 460 posłów.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wood
Wood 20.02.2019, 15:59
No i git

Pozostałe