Rusza budowa ulicy Wschodniej

  • 07.10.2021, 14:10
  • www.expresselblag.pl
Rusza budowa ulicy Wschodniej
Firma Colas Polska Sp. z o.o. zrealizuje budowę odcinka drogi powiatowej ulicy Wschodniej w Elblągu – „Etap I: ul. Wschodnia BIS”. Umowa z wykonawcą inwestycji została właśnie podpisana. Przedsięwzięcie, którego wartość wynosi ponad 12,7 mln zł realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

 

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie odcinka ul. Wschodniej bis o przewidywanej długości ok. 910,00 m (od ul. Łęczyckiej do leśniczówki Dębica). W ramach zadania planuje się wykonanie jezdni szerokości 7,0m o dwóch pasach ruchu szer. po 3,5m, zatoki autobusowe, obustronne chodniki, jednostronną dwukierunkową ścieżkę rowerową, zjazdy w celu skomunikowania drogi powiatowej z istniejącą drogą wewnętrzną i istniejącą zabudową oraz zabezpieczającymi dojazd do planowanej rozbudowy cmentarza miejskiego, kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne na całej długości. Na połączeniu z drogą wojewódzką nr 509 (ul. Łęczycka) planowane jest nowe skrzyżowanie w formie ronda.

Koszt inwestycji wynosi 12 787 326,74 zł, z czego ponad 7,2 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Termin zakończenia robót budowlanych to 30 maja 2023 roku.

Ogłoszone zostało również postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowej pod nazwą: Rozbudowa ul. Sybiraków w Elblągu. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dwóch koncepcji rozwiązań projektowych rozbudowy ul. Sybiraków w Elblągu w zakresie połączenia z powiatową drogą ul. Wschodnią.  Po uzyskaniu akceptacji dla jednej z koncepcji, która uwzględniać ma między innymi funkcjonalności rozwiązań, koszty budowy połączenia drogowego oraz wpływ na środowisko, wykonawca opracuje dokumentację techniczną oraz uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia do realizacji inwestycji.

Red.

 

 

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lisek
Lisek 08.10.2021, 06:18
No to początek końca Bażantarni.
DrogiDubaju
DrogiDubaju 07.10.2021, 17:59
Proszę mi wytłumaczyć, jakim cudem 900m drogi kosztuje 13 milionów. O co chodzi
altar
altar 07.10.2021, 18:36
inflacja :D

Pozostałe