Nowy pomysł PiS. Zwolnią z płacenia podatków kilka milionów podatków

  • 23.09.2021, 09:18 (aktualizacja 23.09.2021, 09:49)
  • News4Media
Nowy pomysł PiS. Zwolnią z płacenia podatków kilka milionów podatków iStock
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłaszają swoje uwagi do „Polskiego ładu”. Jedna z nich wprowadziłaby bardzo znaczące zmiany w finansach milionów obywateli. Pomysł ma już ponoć akceptację rządu.

Sztandarowy obecnie projekt rządowy, czyli „Polski ład” ma wprowadzić – już w 2022 roku – szereg zmian podatkowych. Jedną z nich jest zwolnienie z płacenia podatku PIT większości emerytów. Prace nad szczegółowymi rozwiązaniami trwają, a posłowie zgłaszają do projektów ustaw własne propozycje. Jedna z nich zakłada, że podatków nie będzie płaciła kolejna, duża grupa Polaków.

Chodzi o rodziny wielodzietne, w których jest przynajmniej czwórka dzieci. Mają nie płacić podatków. Poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski w „Dzienniku Gazecie Prawnej” przyznaje: „Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego”.

Jednak według dziennikarzy sprawa jest już przesądzona, a rząd zgadza się na takie rozwiązanie. Poseł Kamil Bortniczuk wyjawia, że prowadzone były rozmowy z Ministerstwem Finansów oraz Ministerstwem Rodziny i uznano, że po zerowym PIT dla młodych (funkcjonuje od 2019 roku) należy wprowadzić takie rozwiązanie w stosunku do rodzin wielodzietnych.

W ustawie ma się znajdować jednak zapis, że podatku nie trzeba będzie płacić, gdy przy wspólnym rozliczeniu się małżonków dochody nie przekroczą 170 tys. złotych rocznie. „To dokładnie ulga dla młodych razy dwa, czyli dla każdego z rodziców przy wspólnym rozliczeniu. Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie ok. 14 tys. zł miesięcznie. Rodziny muszą mieć motywację do posiadania i wychowania dzieci nie tylko w postaci np. 500 plus, ale również ulg podatkowych.” – wyjaśnia Bortniczuk.

Zmiany mają dotyczyć milionów Polaków, bo według danych z początku tego roku w naszym kraju jest około 630 tys. rodzin wielodzietnych, czyli prawie 3,5 mln osób. W 2016 roku Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” opublikował raport, w którym wskazano, że najwięcej takich rodzin jest we wschodniej Polsce.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tu jest Polska a nie polin.
Tu jest Polska a nie polin. 24.09.2021, 08:04
Większość emerytów umrze po szprycy. Zostaną Ci najmądrzejsi. No i dziwnym trafem zaczęli umierać młodzi ludzie na udar, zawał serca lub występuje paraliż, utraty przytomności.... Tak, tak ludziska. Wypudrowana pani (czyt. sprzedajna szmata.) w telewizji nie mówiła? Jaka szkoda. Tak jesteście głupi, że nie widzicie co się szykuje, potężna podwyżka cen prądu, gazu, paliw....Będziemy klepać biedę za waszą bierność. Dla większości liczy się wycieczka do galerii i bzdurne seriale w telewizji. Tffuuuuu! A co niektórym to niech te kagańce do ryja przyrosną na stałe.

Pozostałe